SPIN

„Jedenastka” wyróżniona w konkursie „Planeta Energii”

Aneta Borkowska wtorek, 22 marca 2016, 12:02 Społeczeństwo

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Siedlcach pod opieką swoich nauczycieli: Agnieszki Krusińskiej, Doroty Łazugi i Ewy Bazylczuk zdobyli Wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Planeta Energii”.

Wspólnie założyli zespół, który nazwali „Elektro-diody z Jedenastki” i odbyli tygodniową, bardzo ciekawą podróż do Krainy Prądu. Poprzez naukę połączoną z zabawą dzieci dowiedziały się czym jest prąd, dlaczego jest niezbędny w domu, w szkole, na ulicy i  jak bezpiecznie, oszczędnie z niego korzystać.

Uczniowie byli bardzo  zafascynowani zajęciami, podczas których wydali książkę wraz z wierszami własnego autorstwa pt. „Nie taki prąd straszny”. Uczestniczyli w ciekawych warsztatach przeprowadzonych przez Straż Pożarną, zaproszonego elektryka oraz wspólnie ze swoimi paniami i rodzicami zorganizowali elektro-zabawy z nietypowymi rzeczami.

Oczarowani uczestnictwem w programie ułożyli i zaśpiewali piosenkę „Gdzie jest prąd”, do którego stworzyli układ taneczny. Swoje działania podsumowali w zorganizowaniu „Energo-parady” i w barwnych przebraniach z transparentami przemaszerowali przez ulice naszego miasta.

W nagrodę otrzymają edukacyjne upominki, dyplomy oraz wizytę w mobilnym centrum nauki „Planety Energii”.

źródło: SP nr 11

Komentarze (1)

  1. zdolne dzieci ale nauczycele SUper pomysł dodano 7 lat temu

    Brawo

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?