SPIN

Podsumowanie projektu „Urodziny Patrona”

Aneta Borkowska poniedziałek, 28 marca 2016, 21:31 Społeczeństwo

22 marca w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach odbyło się podsumowanie projektu „Urodziny Patrona”. Gabriel Narutowicz – inżynier, konstruktor, Pierwszy Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej- urodził się 151 lat temu.

Jego życie to pasmo sukcesów, które łączyły wyjątkowy intelekt, pracowitość i niecodzienną wrażliwość, w tym na sprawy państwa. Pełnione funkcje nie dają jednak obrazu prawdziwego człowieczeństwa.

szkola2

Dlatego uczniowie PG 2 podjęli próbę pokazania jakim człowiekiem był Gabriel Narutowicz, jak go wspominali i oceniali znajomi, przyjaciele i rodzina. Pod opieką pani Magdaleny Wróblewskiej – Pliszki przygotowali spektakl, w którym wykorzystali wspomnienia o Pierwszym Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej. Udanym pomysłem było wplecenie piosenek z tamtego okresu oraz utworów poetyckich autorstwa uczniów PG 2 współpracujących z SGL „Witraż”.

szkola1

Święto Patrona zgromadziło liczną publiczność między innymi dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół, animatorów SGL „Witraż”, emerytowanych pracowników szkoły, absolwentów i rodziców
„Narutowicz nie należał do ludzi zrażających się czymkolwiek, skoro rzecz jaką uznał za dobrą”- słowami Ignacego Daszyńskiego podsumowała uroczystość Jadwiga Zgorzałek dyrektor PG2.

źródło: PG nr 2

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?