SPIN

Harcerze z „Przytomnych” uczą pierwszej pomocy

Aneta Borkowska wtorek, 29 marca 2016, 12:53 Społeczeństwo

Grupa harcerzy z siedleckich szkół ponadgimnazjalnych w listopadzie ubiegłego roku postanowiła wziąć udział w ogólnopolskiej olimpiadzie na projekt społeczny Zwolnieni z Teorii.

Mieli odnaleźć problem społeczny i spróbować go rozwiązać. Wszyscy interesowali się pierwszą pomocą i wiedzieli, że Polacy boją lub wstydzą się jej udzielać. Tak powstali #Przytomni!

Jako odbiorców swojego projektu wybrali młodzież, ponieważ to właśnie oni mają najczęściej odwagę aby pomóc potrzebującej osobie. Projekt budowali od podstaw bez pomocy osób z zewnątrz. Stworzyli wszystko od formy zajęć do strony na Facebook.

harcerze2

Pierwsze szkolenie po długiej pracy przeprowadzili w IV LO w Siedlcach. Podczas spotkania z uczniami mówili jak ważna jest pierwsza osoba na miejscu wypadku i uczyli jak poprawnie wykonać resuscytacje krążeniowo oddechową. Kolejne odbyło się w ZSP nr. 4 w Siedlcach i na tym nie poprzestają. W ich kalendarzu są kolejne zajęcia z uczniami i studentami.

tekst i zdjęcie: autorzy #Przytomnych!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?