SPIN

Święta przebiegały spokojnie

Aneta Borkowska wtorek, 29 marca 2016, 10:41 Siedlce

Policja podsumowanie okres świąteczny i jak się okazało na terenie powiatu siedleckiego przebiegł on spokojnie. W dniach od 25 do 28 marca tutejsza komenda nie odnotowała żadnych nadzwyczajnych zdarzeń, które miałyby wpływ na ich przebieg.

Pełniący służbę funkcjonariusze podejmowali w tym czasie 230 różnego rodzaju interwencji. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a siedlecka komenda powiadomiona została o 12 kolizjach. Jest to o cztery kolizje mniej niż w analogicznym okresie ubiegłorocznych świąt.

Funkcjonariusze siedleckiej komendy sprawdzali stan trzeźwości kierowców i podczas ich przeprowadzania wyłapano 5 nietrzeźwych kierujących, 1 osobę, która w wydychanym powietrzu nie przekroczyła 0,5 promila oraz 1 osobę, która wsiadła za kierownicę będąc pod działaniem narkotyków.

Wśród nietrzeźwych kierujących niechlubnym rekordzistą był 47 – letni mieszkaniec pow. siedleckiego, który mając w organizmie ponad 2,4 promila alkoholu w miejscowości Przywory Duże kierował samochodem nissan i dodatkowo spowodował kolizję drogową z innym pojazdem.

autor: podinsp. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?