SPIN

Startują zapisy na VII Bieg Siedleckiego Jacka

Aneta Borkowska czwartek, 31 marca 2016, 20:30 Aktualnie, Sport

Do biegu, gotowi, start! Pierwszego kwietnia ruszamy z zapisami na najważniejsze wydarzenie biegowe sierpnia w regionie! Mowa oczywiście o Biegu Siedleckiego Jacka.

Przypominamy, że tegoroczna siódma edycja imprezy odbędzie się 28 sierpnia. Czujemy, że będzie to szczęśliwa ‘siódemka’. Na uczestników czekają liczne nowości i niespodzianki, ponieważ staramy się, aby nasza impreza była z roku na rok jeszcze lepsza i atrakcyjniejsza.

Mamy dla Was zupełnie nowe trasy biegu na 5 km i półmaratonu (dwie pętle po 10 km z haczykiem), wiodące malowniczymi ulicami Siedlec. Koniecznie mrugnijcie okiem do naszego Jacka dzierżącego dumnie ziemski glob, przebiegając obok siedleckiego ratusza. Zastanawiacie się, czy dacie radę przebiec półmaraton? Pomożemy! Na trasę wyruszą z Wami pacemakerzy, którzy pomogą Wam ukończyć dystans w założonym czasie, niezależnie od tego, czy wstaniecie tego dnia lewą nogą, będzie za mocno grzało lub padało. Zero wymówek, biegniemy razem do mety!

bieg jacka kobieta

Zapisy odbywają się drogą elektroniczną – formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj

Nie zapomnijcie zaznaczyć dodatkowych klasyfikacji, w których chcecie wziąć udział. W tym roku po raz pierwszy nagrodzimy Najlepszego Debiutanta i Debiutantkę Biegu Siedleckiego Jacka oraz Weterana i Weterankę. Debiutanci zostaną wyłonieni spośród osób, które w Siedlcach pobiegną, rzecz jasna, po raz pierwszy. O tytuł Weterana powalczą zawodnicy, którzy mają już na koncie, co najmniej cztery ukończone biegi – uwaga! – na czterech różnych edycjach imprezy.

bieg jacka

Możemy już oficjalnie ogłosić, że w tym roku wprowadzamy kontrolę antydopingową. Bieg Siedleckiego Jacka dołącza do tym samym do elitarnego grona biegów w naszym kraju, które zdecydowały się na to rozwiązanie. Zależy nam na przestrzeganiu zasad fair play, promocji uczciwego i wolnego od dopingu sportu. Zależy nam na Was – naszych biegaczach. Pięć złotych z każdej opłaty startowej przeznaczymy na finansowanie badań antydopingowych, dzięki temu każdy uczestnik Biegu Siedleckiego Jacka dołoży swoją cegiełkę do tej słusznej idei. Obowiązkowym badaniom antydopingowym zostaną poddani zdobywcy trzech pierwszych miejsc w biegach głównych. Istnieje również możliwość przeprowadzenia dodatkowych badań wśród losowo wybranych zawodników.

bieg jacka40

Z dumą informujemy, że ambasadorką VII Biegu Siedleckiego Jacka została 3-krotna Mistrzyni i Wicemistrzyni Europy, brązowa medalistka Mistrzostw Świata, wielokrotna Mistrzyni Polski w biegach długich i średnich, aktualna rekordzistka Polski w biegach na: 1500 m, 2000 m, 3000 m, 5000 m, a przy tym rodowita Siedlczanka – Lidia Chojecka. Będziecie mieli okazję, aby spotkać się z Lidią osobiście, porozmawiać, a nawet wspólnie pobiegać! Lidia gościnnie poprowadzi kilka treningów, które w ramach przygotowań do Biegu Siedleckiego Jacka odbywają się w każdy wtorek o godz. 18:00 na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Prusa 6 w Siedlcach.

Aby być na bieżąco – zapraszamy na funpage Biegu Jacka!

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.