SPIN

500 plus – niektórzy stali od 4 rano

Aneta Borkowska piątek, 1 kwietnia 2016, 08:27 Aktualnie, Siedlce

Tłumy przy składaniu wniosków. Od dzisiaj można już ubiegać się o pieniądze w ramach programu 500 plus. W Siedlcach wnioski składać można w punkcie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, który znajduje się w budynku przy ulicy Prusa 18. Wnioski składać można od godziny 8., ale w kolejce pierwsi rodzice stanęli już nawet o 4.

Ja przyszłam niedawno, ale teściowa dla mnie wzięła numerek, bo musiałam odwieźć dziecko do przedszkola. Uważam, że idea tego programu jest słuszna. Wcześniej nie było opieki, zasiłek podniesiono z 77 na 89 złotych. I nie oszukujmy się, to był śmiech, a nie pieniądze. Teraz mam nadzieję, że będzie lepiej. Pieniądze będą przeznaczone na dziecko, na nowe rzeczy.

Pierwsze wypłaty ruszą w maju, a termin ich składania mija w czerwcu. Dlatego ze składaniem wniosków nie trzeba się spieszyć, bo wypłaty świadczeń będą wyrównane.

Ja przyszłam tutaj o 6 zająć miejsce. Całą noc nie mogłam spać. Dlatego dzisiaj? Bo chcę dostać wcześniej pieniądze. Cieszę, że program powstał, mam trzech synów i ostatni się załapał.

Przypominam, że comiesięczne świadczenia w wys. 500 zł przysługują na każde drugie i kolejne dziecko. W przypadku świadczenia na pierwsze dziecko trzeba spełniać kryterium dochodowe – poniżej 800 zł na osobę w rodzinie i poniżej 1200 zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego.

4 komentarze

 1. umpa umpa dodano 5 lat temu

  Hahaha. Czekają w kolejce po pieniądze na wódkę za moje podatki! Żenada!

  • Ani Mru Mru ... dodano 5 lat temu

   Komentarz, jak z dowcipu o żołnierzu, któremu wszystko kojarzyło się z jednym. Nie napiszę z czym bo nie przystoi!

  • maczgo dodano 5 lat temu

   Szkoda ze zycie nie pozwolilo ci miec dzieci….smutne ,zenujace zachowanie ! Ja tez place podatki nie jestes sam/sama ale widocznie nosisz wyzej dupsko niz glowe

   • Ja dodano 4 lata temu

    Małgorzata uspokoić się trzeba będzie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?