SPIN

Spektakl „Burza w Teatrze Gogo”

Aneta Borkowska poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 18:37 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 12 kwietnia (wtorek) o godz. 9. i 11. na spektakl „Burza w Teatrze Gogo” w wykonaniu Teatru FANUM. Sala widowiskowa „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63

Spektakl zabiera nas w fantastyczny, teatralny świat, gdzie wszystko wydaje się być idealne i dobre, lecz gdzieś obok czai się gotowe zaatakować zło, które, jak się okazuje, może przybrać dość nieoczekiwaną formę i mieć wpływ na to, co wydawałoby się nienaruszalne. Spektakl przeznaczony jest przede wszystkim dla uczniów szkół podstawowych, uwrażliwiając dzieci, by nie ufały każdemu bezkrytycznie. Jednak jego wymowa ważna jest również dla rodziców i pedagogów, ukazując im, w jaki sposób dzieci mogą odbierać nasze słowa, intencje i działania.

scenariusz: Andrzej MALESZKA
reżyseria: Natalia WIELOGÓRSKA

Teatr FANUM założony został przez i dla młodych ludzi pasjonujących się teatrem. Powstał w lutym 2008 r. za sprawą programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”, który wówczas realizował, grając spektakl edukacyjno-profilaktyczny „Blackout”, w reżyserii insp. Grzegorza Jacha.
Ideą Teatru FANUM jest skupianie wszystkich, którzy kochają teatr, są wrażliwi na sztukę i drugiego człowieka. To grupa przyjaciół, którzy brną razem przez przeciwności losu realizując się, rozwijając i stawiając przed sobą coraz to nowe cele artystyczne, ale także, a właściwie przede wszystkim, pomagają sobie nawzajem przezwyciężać trudy dnia codziennego. Podstawą działalności i misji Teatru FANUM jest działanie młodych ludzi na rzecz swoich rówieśników w zakresie przeciwdziałania patologiom społecznym, alkoholizmowi, narkomanii i przemocy.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.