SPIN

Baza LPR w Siedlcach. „Chyba trafiłem do rozsądku decydentów”

redakcja czwartek, 7 kwietnia 2016, 19:49 Siedlce

Baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego powstanie nie w Sokołowie Podlaskim, a w Siedlcach. Taką informację w rozmowie z radiem RDC podał dzisiaj prezydent Siedlec.

– Wcześniej ktoś mnie konsekwentnie omijał z tą informacją o ulokowaniu bazy w Sokołowie Podlaskim, ale jak tylko to się potwierdziło – natychmiast wystosowałem pismo i chyba trafiłem do rozsądku decydentów – powiedział  prezydent miasta na antenie radia.

O tym, że Wojciech Kudelski zabiega o wybudowanie bazy HEMS (pol. Śmigłowcowa Służba Ratownictwa Medycznego) w naszym mieście mimo że na początku marca została podpisana umowa o wybudowaniu jej w Sokołowie Podlaskim, dowiedzieliśmy się w minionym tygodniu.

– Z tego co wiem, to taką umowę podpisuje ministerstwo zdrowia i to ono decyduje o tym, gdzie będzie takie pogotowie. Kiedy dowiedziałem się, że to nie zależy od marszałka, wystosowałem pismo do ministra – tłumaczył.

Jak nieoficjalnie dowiedział się SPIN, spotkanie z ministrem zdrowia odbyło się w tym tygodniu, a wczoraj w naszym mieście miała zjawić się komisja, która oceniła możliwości Siedlec w zakresie wybudowania bazy. Obiekt ma stanąć przy szpitalu wojewódzkim.

Według Wojciecha Kudelskiego Siedlce bardziej zasługują na bazę, bo leżą przy DK nr 2. Sokołów Podlaski jako lokalizację LPR-u, prezydent nazwał „kiełbasą wyborczą” byłego ministra rolnictwa Marka Sawickiego dla mieszkańców powiatu sokołowskiego.

W mocy mają być utrzymane dotychczasowe terminy. Do końca września 2016 r. ze środków SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe powstanie baza tymczasowa. Budowę bazy docelowej (m.in. hangar, zaplecze operacyjno-socjalne, stacja paliw) sfinansuje samorząd województwa mazowieckiego. W sumie z budżetu Mazowsza przeznaczonych na inwestycję zostanie 6 mln zł.

8 komentarzy

 1. Mieszkaniec Siedlec dodano 5 lat temu

  Brawo Panie Prezydencie! Świetna wiadomość.

 2. Też Mieszkaniec Siedlec dodano 5 lat temu

  Na pewno cieszy się całe osiedle Nowe Siedlce. Dzień i noc podziwiać dźwięki silników EC135 🙂

  • Pedagog dodano 5 lat temu

   I weź takiemu dogódź!

 3. Roman dodano 5 lat temu

  Publika się cieszy i brawo bije… Dla ratowania życia – cel zbożny, ale żeby tak od razu szoł i propaganda sukcesu… Chyba nie o to chodzić powinno…

  • vcyt dodano 5 lat temu

   Trzeba zrobić i dopiero się chwalić.
   Już tyle razt :para poszła w gwizdek".

 4. :/ dodano 5 lat temu

  "Wcześniej ktoś mnie konsekwentnie omijał z tą informacją o ulokowaniu bazy w Sokołowie Podlaskim"
  Panie Wojciechu, to albo żart albo amnezja.
  Cieszę się, że jest szansa na stację u nas, ale niech Pan bajek nie opowiada, że Pan nie wiedział.

 5. Mocher dodano 5 lat temu

  Mieszkaniec to z urzędu miasta z korytka politycznego, jaki to sukces to się Siedlcom należy i nikt łaski nie robi pisiorki śmieszne

 6. Wojciech dodano 5 lat temu

  Tak trzymać Panie Prezydencie – brawo !!!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?