SPIN

Pierwszy miejski plac zabaw dla dzieci na wózku inwalidzkim

redakcja czwartek, 7 kwietnia 2016, 23:41 Aktualnie, Siedlce

– To zaledwie kropla w morzu naszych marzeń. Bardzo byśmy chcieli, aby z roku na rok tych obiektów było w Siedlcach coraz więcej – mówi Joanna Skolimowska-Szpura z urzędu miasta.

Po integracyjnych przedszkolach, szkołach i uczelni wyższej przyszedł czas na integracyjny, na razie w części, plac zabaw. Nad siedleckim zalewem najprawdopodobniej już w przyszły poniedziałek stanie pierwsza huśtawka dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową. Ze sprzętu będą mogły korzystać osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.

– To zaledwie kropla w morzu naszych marzeń. Bardzo byśmy chcieli, aby z roku na rok tych obiektów, ciekawszych urządzeń i samych lokalizacji było w Siedlcach coraz więcej – mówi Joanna Skolimowska-Szpura z siedleckiego urzędu miasta. – Oczywiście wszystko rozbija się o koszty, które w przypadku urządzeń dla osób i dzieci niepełnosprawnych są dużo droższe niż pozostałe – przyznaje, ale zastrzega, że na jednej huśtawce urząd nie poprzestanie.

Urządzenie, które stanie nad zalewem będzie wyglądało tradycyjnie.

– Różnicą jest to, że w miejscu, gdzie jest siedzisko dla dziecka pełnosprawnego będzie platforma, na którą będzie wjeżdżało dziecko wózkiem inwalidzkim. Platforma będzie zamykana i z każdej strony zabezpieczona barierkami – tłumaczy Skolimowska-Szpura.

Pierwotnie huśtawka miała stanąć w zabytkowym parku Aleksandria, ale w związku z tym, że ten jest pod nadzorem konserwatora zabytków, instalacja urządzenia mogłaby odsunąć się w czasie. Drugim i jeszcze ważniejszym argumentem przeciwko tej lokalizacji jest gotowy projekt rewitalizacji. Gdyby dodać do niego nowe obiekty to do zmiany musiałby iść cały dokument.

Komentarze (1)

  1. Joanna dodano 5 lat temu

    Bardzo piekna inicjatywa, szkoda tylko, ze hustawka śluzy do wyglupow dla calkiem zdrowych dzieci (niestety za przyzwoleniem ich rodziców). Czyżbyśmy mieli w Siedlcach aż tylu dorosłych ludzi, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem?
    Może należałoby uświadomić ludzi na lamach prasy i stron internetowych.pp

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?