SPIN

Finał miejski konkursu „Ośmiu Wspaniałych”

Aneta Borkowska poniedziałek, 11 kwietnia 2016, 16:53 Aktualnie

W czwartek o godz. 14. w Sali Białej odbędzie się podsumowanie etapu miejskiego konkursu „8 Wspaniałych”.

Samorządowy Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” zainicjowany został dwadzieścia dwa lata temu w Warszawie i obejmował pierwotnie swym zasięgiem Miasto Stołeczne. W kolejnym roku do konkursu przystąpiło już 30 miast z różnych stron Polski, a wśród nich także Siedlce. Obecnie organizatorami Konkursu jest blisko 70 miast i 15 powiatów.

Konkurs organizowany jest na dwóch szczeblach: samorządowym oraz centralnym, który ma charakter ogólnopolski. Na każdym z nich, zgodnie z nazwą konkursu, Komisje konkursowe mogą przyznać 8 tytułów laureata oraz wyróżnienia w konkursie. W historii konkursu Miasto Siedlca ma już 129 laureatów, w tym 4 szczebla centralnego.

Celem Konkursu jest upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu, promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia: grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły, klasy oraz upowszechnienie życzliwości na co dzień, jako antidotum na agresję i brutalizację życia.

źródło: Dariusz Dybciak, rzecznik prasowy UM

2 komentarze

  1. z Siedlec dodano 5 lat temu

    Kto z Siedlec wygrywał na szczeblu ogólnopolskim?

  2. ..... dodano 5 lat temu

    Izabela Belowska uczennica PG1 w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?