SPIN

Winna, ale nie będzie ukarana

Aneta Borkowska czwartek, 14 kwietnia 2016, 16:09 Aktualnie

Sąd Rejonowy w Siedlcach ogłosił wyrok w procesie jaki przeciwko Iwonie Orzełowskiej rok temu wytoczył Mateusz Kozłowski. Chodziło o pomawiający go wpis na internetowym forum.

– Sąd uznał winę oskarżonej, natomiast warunkowo zawiesił postępowanie na okres jednego roku. Oskarżona ma zapłacić 1500 złotych na wskazany przez Sąd fundusz oraz zwrot kosztów procesu dla mnie. Jednym słowem winna, ale nie będzie karana i nie będzie w rejestrze karnym, czyli dalej będzie mogła pełnić funkcję w instytucjach miejskich – poinformował nas po południu Mateusz Kozłowski.

Jak powiedział nie wie czy od wyroku będzie się odwoływał.

Przypomnijmy, że Mateusz Kozłowski wytoczył proces karny przeciwko Iwonie Orzełowskiej o pomówienie go na forum lokalnej telewizji. W listopadzie 2014 roku podczas kampanii samorządowej na forum lokalnej telewizji ubiegającego się o fotel prezydenta Siedlec Mateusza Kozłowskiego nazwano faszystą. Autorem wpisu była osoba podpisująca się nickiem „matrix”. Kozłowski zgłosił sprawę na policję. Po złożeniu zeznań sprawa trafiła do prokuratury, a później do Sądu Rejonowego w Siedlcach. W kwietniu okazało się, że autorką wpisu jest Iwona Orzełowska, obecnie zastępczyni dyrektora Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach.

8 komentarzy

 1. Czyli dodano 7 lat temu

  niby bez kary – ale smród pozostał.
  Sąd musiał długo zastanawiać się nad takim rozwiązaniem, aby nie zaszkodzić zbytnio pani O.

  • umiejętność mówienia prawdy i nazywania rzeczy po imieniu dodano 7 lat temu

   jest coraz rzadsza a ta kobieta ma odwagę to robić bez względu na konsekwencje .Takich ludzi teraz potrzeba

   • Locky dodano 7 lat temu

    Ten wpis jest bardzo niestosowny i oburzający ! Co to znaczy…" umiejętność mówienia prawdy " – JAKIEJ PRAWDY ? To było pomówienie w kampanii wyborczej !

   • Słabo z tą kulturą dodano 7 lat temu

    W takim razie, miej odwagę i napisz wprost jakiej prawdy?

   • Ktoś dodano 7 lat temu

    inny gdyby mówił taką prawdę już dawno poniósłby konsekwencje.Tylko nie Oni.Robią co chcą i mówią co chcą i dobrze się mają. A pracownicy CKiS tańczą jak im zagrają. Okrzyczany zespól ,CARO,oraz ,Szkoła do ,Caro, doprowadzają CKiS do ruiny ,po malutki po cichutku,ale Oni mają się dobrze i w niedługim czasie CKiS znowu zmieni nazwę ?.Panie widzisz i ……….

 2. ktos dodano 7 lat temu

  Gdzie te niezawisłe sądy??

 3. BABCIA dodano 7 lat temu

  Jakie sądy dzieci kochane ,podajcie do publicznej informacji tego czy tej pani co podpisiała się pod tym.amen

 4. rybka dodano 7 lat temu

  Jakie Sądy Towarzysze pisowscy . amen i do przodu alleluja.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?