SPIN

Młodzieżowy Wolontariat z PG nr 1 drugi w konkursie „Mój szkolny kolega z misji”

Aneta Borkowska niedziela, 17 kwietnia 2016, 09:41 Aktualnie

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Siedlcach zajęło II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Mój szkolny kolega z misji” organizowanym przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”, pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej. 

Jego celem było pozyskanie środków na zakup mebli i zabawek dla żłobka ubogich dzieci w Ekwadorze. Młodzieżowy Wolontariat pod opieką Agnieszki Karpińskiej, Bogumiły Panufnik i Mariny Winogradowej przeprowadził szereg akcji charytatywnych, dzięki którym zebrano sumę 1770 złotych. Zostały one przekazane na konto fundacji Ag Gentes.

21 kwietnia koordynator konkursu Agnieszka Karpińska wraz z trzema wolontariuszkami będzie uczestniczyć w uroczystym podsumowaniu konkursu, gdzie szkoła otrzyma nagrodę za zajęcie II miejsca. Odbędzie się ono w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Jest to wielki zaszczyt i wyróżnienie dla szkoły, która od 2003 roku aktywnie zajmuje się działalnością charytatywną.

źródło: PG nr 1

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?