SPIN

Pierwsze statystyki z rekrutacji do przedszkoli

redakcja sobota, 23 kwietnia 2016, 23:50 Aktualnie, Siedlce

Publiczne placówki jako miejsca najbardziej pożądane dla dzieci trzyletnich wskazały 462 osoby (liczba chętnych z pierwszej preferencji). Czekało tam na nich 310 miejsc.

W Siedlcach zakończył się kolejny etap naboru do przedszkoli i grup przedszkolnych. Podobnie jak w ubiegłych latach rodzice korzystali z programu elektronicznej rekrutacji. W piątek, 22 kwietnia przedszkola podały wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie lisy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia. 462 chętnych wskazało dla dzieci trzyletnich w pierwszej kolejności placówki publiczne, ale miejsc dla trzylatków było w nich 310.

Najwięcej osób ubiegało się o przyjęcie do przedszkola nr 26. Placówka dysponowała 25 miejscami dla dzieci trzyletnich, a zgłoszono ich wszystkich aż 134 co znaczy, że o jedno miejsce walczyło ponad 5 osób. „Dwudziestka szóstka” była też placówką, którą najczęściej wybierano jako pierwszą spośród wszystkich publicznych przedszkoli – 47 chętnych z pierwszej preferencji. 122 chętnych ogółem zgłoszono do MP nr 22 przy ul. Podlaskiej.

Największymi szczęściarzami od 1 września będą jednak trzylatki z przedszkola przy ul. Stefana Batorego, czyli MP nr 3. Tutaj miejsc dla nich przygotowano zaledwie 10, a wszystkich chętnych było aż 90, co daje 9 osób na miejsce. 34 kandydatów to osoby z pierwszej preferencji.

Tylko w jednej placówce chętnych z pierwszej preferencji było mniej niż oferowanych miejsc dla dzieci trzyletnich. Przedszkole przy ul. ks. Piotra Ściegiennego (MP nr 4) w pierwszej kolejności wskazało 17 osób, a miejsc w nim było 25. Chętnych ogółem do nauki w „Czwórce” były 43 osoby.

Teraz rodzice/prawni opiekunowie dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia mają czas do 29 kwietnia do godz. 15. na pisemne potwierdzenie woli zapisu w przedszkolu, do którego dziecko zostało zakwalifikowane. 5 maja we wszystkich przedszkolach zostaną wywieszone listy przyjętych.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?