SPIN

Teledysk siedleckiej wersji hymnu Światowych Dni Młodzieży 2016

redakcja niedziela, 24 kwietnia 2016, 13:44 Siedlce

hymn_siedlce_sdm

Siedlce mają swoją wersję hymnu tegorocznych Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni miłosierni”. Siedlecką odsłonę utworu na ŚDM w Krakowie,  wykonuje Schola Gaudete oraz Studio Musicalowe LUZ.

Premiera teledysku nastąpiła na początku kwietnia. Są w nim ujęcia z nagrywania hymnu, zdjęcia Siedlec z lotu ptaka, ale także z uroczystości  peregrynacji Krzyża Światowych Dni Młodzieży oraz Ikony Matki Bożej „Salus Populi Romani” do diecezji siedleckiej oraz spotkania młodych w Pratulinie – „Jerycho”. Nagrania powstały w studiu nagrań Akademia Sztuk Piękna 7 w Siedlcach.

Kompozytorem hymnu 31. Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 jest Jakub Blycharz. O tym, że to jego utwór będzie towarzyszył setkom tysięcy młodych ludzi z całego świata, we wrześniu 2014 roku zdecydował komitet organizacyjny ŚDM. „Błogosławieni miłosierni” spodobał się bardziej niż 93 pozostałe propozycje.

kompozytor: Jakub Blycharz
wykonawcy: Schola Gaudete i Studio Musicalowe LUZ
realizacja dźwięku: Marek Matwiejczyk
zdjęcia i montaż: Paweł Kuźma

2 komentarze

  1. hahahaha dodano 6 lat temu

    klasyczna polska wioska

  2. były. dodano 6 lat temu

    gorzej,

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?