SPIN

Łukowska idzie do remontu. Przy wiadukcie rondo

redakcja wtorek, 26 kwietnia 2016, 12:42 Aktualnie, Siedlce

Na przełomie kwietnia i maja mają rozpocząć się prace remontowe ul. Łukowskiej na odcinku od wiaduktu łukowskiego do ulicy Południowej. Termin zakończenia zaplanowano na 31 października, ale władze miasta liczą, że stanie się to wcześniej. W tej chwili drogowcy planują rozwiązania dot. zmian w organizacji ruchu.

– Przez wzgląd na głębokość wykopów i spory zakres samych prac odcinek musi być całkowicie wyłączony z ruchu, dlatego szykujemy objazdy – mówi Wojciech Cylwik, naczelnik wydział dróg. – Będą one prowadziły ulicami Radzyńską i Targową do Składowej, a pojazdy ciężkie będą kierowane na krajową dwójkę – dodaje.

Miasto szacowało, że koszt remontu wyniesie ponad 4 mln 200 tys. zł. Firma, która wygrała przetarg wyceniła prace na milion czterysta. Miasto nie dopatrzyło się rażąco niskiej ceny i nie obawia się problemów.

– Firma, która wygrała przetarg wykonała niejedną ulicę u nas i w regionie, więc jest doświadczona – tłumaczy naczelnik. – Zatrudniony został dodatkowo inspektor, który będzie się przyglądał przebiegowi prac – dodaje.

Zmiana organizacji ruchu szykuje się także w okolicach wiaduktu łukowskiego – od strony ulicy Ziuty Buczyńskiej powstanie rondo. W tej chwili w planach jest, aby było ono namalowane.

– Sygnalizacji, która jest teraz, nie da się ustawić inaczej, więc powoduje ona  utrudnienia. W ciągu tygodnia lub dwóch rondo będzie już namalowane i jeśli się sprawdzi to może w przyszłości wybudujemy tam wyspę – dodaje Cylwik.

5 komentarzy

 1. rondo dodano 5 lat temu

  Jak już budować to budować. Trzeba zrobić ronda po obu stronach wiaduktu. Co południowa strona gorsza od północnej?

 2. Pablos dodano 5 lat temu

  Pamiętajcie tylko aby robotnicy nie pracowali nocy tak jak na zachodzie. Nie daj Boże aby za szybo skończyli ten remont, zresztą znając siedlecką jakość, to za rok będzie remont po remoncie…

 3. K.De. dodano 5 lat temu

  Szkoda, że tylko do ul. Południowej…a co z dalszym odcinkiem? Cała Łukowska sie sypie.

 4. rondo dodano 5 lat temu

  z innych źródeł wiadomo że to nie będzie budowa ronda lecz namalowanie kółka na skrzyżowaniu.

 5. rondo 1 dodano 5 lat temu

  co tu komentować

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?