SPIN

VI Siedlecka Gospeliada

Aneta Borkowska wtorek, 26 kwietnia 2016, 14:14 Społeczeństwo

25 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki odbył się finałowy koncert VI Siedleckiego Konkursu Piosenki Gospel w języku angielskim. Wydarzenie to, jak co roku, zostało zorganizowane przez Publiczne Gimnazjum nr 1  im. KEN w Siedlcach oraz I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Siedlcach.

gospeliada2

Zaprezentowane utwory były na bardzo wysokim poziomie, zarówno wokalnym jak również językowym. Wszyscy wykonawcy wspaniale pokazali na scenie swoje talenty i umiejętności, dlatego jury konkursowe miało niemały kłopot w wyłonieniu zwycięzców.

Wśród najmłodszych wykonawców najwyższe uznanie jury zdobyła Karolina Jastrzębska ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie, II miejsce wyśpiewał chór ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Siedlcach, natomiast miejsce III oraz wyróżnienie trafiło na ręce chóru ze S.P. nr 11 w  Siedlcach.

gospeliada1

W kategorii szkół gimnazjalnych rywalizacja była największa. Dlatego jury postanowiło przyznać 2 nagrody ex aequo:
I miejsce – Wiktoria Mikiciuk (PG nr 5 w Siedlcach),
II miejsce – Weronika Czapska (PG nr 1 w Siedlcach) i Rebeka Atay (Katolicki Zespół Edukacyjny w Siedlcach),
III miejsce – Aleksandra Myrcha (PG nr 3 w Siedlcach),
wyróżnienie – zespół wokalny (Publiczne Gimnazjum w Wiśniewie).

gospeliada4

Pośród szkół ponadgimnazjalnych I miejsce wyśpiewał Dominik Bobryk z I LO w Siedlcach, bezkonkurencyjnym wykonaniem piosenki „Bless the lord oh my soul”. Miejsce II zajęła Patrycja Łukaszuk (I LO w Siedlcach), a miejsce III przypadło Aleksandrze Zygmunt ( ZSP nr 3 w Siedlcach). Uczennice z IV LO im. H.S. Żółkiewskiego zdobyły wyróżnienie.

W imieniu organizatorów, dziękujmy wszystkim wykonawcom, opiekunom, jurorom i sponsorom za ogromne zaangażowanie oraz niezapomniany koncert. Z nadzieją do usłyszenia za rok…

gospeliada5

źródło: Aneta Miler (I LO) oraz Weronika Paczuska (PG 1)

4 komentarze

 1. Beata dodano 6 lat temu

  Czy się Państwu nie pomyliło miejsce II i III w kategorii szkół gimnazjalnych? A jesteście chyba "najlepszym" portalem informacyjnym w Siedlcach 🙁

  • Aneta Borkowska dodano 6 lat temu

   Nie było nas na imprezie. Taką informację dostałyśmy od organizatorów. Skontaktuję się z nimi i sprawdzę czy nie zaszła pomyłka.

  • Weronika dodano 6 lat temu

   Przepraszam w imieniu swoim za pomyłkę, już wszystko zostało sprostowane.

 2. Beata dodano 6 lat temu

  A jednak portal niezwykle profesjonalny. Szybkie i skuteczne działanie. Gratuluję, dziękuję i pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?