SPIN

Pierwsze osoby otrzymają pieniądze w ramach 500 plus

Aneta Borkowska piątek, 29 kwietnia 2016, 16:24 Siedlce

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie wydał już pierwsze decyzje o przyznaniu pieniędzy w ramach rządowego programu 500 plus.

– Dzisiaj przesłaliśmy pieniądze do pierwszych dwudziestu rodzin – mówi Adam Kowalczuk,  dyrektor MOPR.

Do tej pory zostało złożonych około 4 tys. wniosków, droga elektroniczną i papierowych.

– Zakładamy, ze w czerwcu znów zwiększą się kolejki, gdyż wtedy też mija termin składania wniosków – mówi Kowalczuk. – Myślimy, że łącznie będzie ich około 5-6 tysięcy, a więc z pieniędzy rządowych skorzysta około 10-11 tysięcy dzieci – dodaje.

W punkcie obsługi przy Prusa 18 do końca miesiąca będzie pracować 7 osób.  Od 1 czerwca liczba pracowników zostanie zmniejszona do czterech.

6 komentarzy

 1. stasiek dodano 6 lat temu

  Dwadzieścia rodzin. Śmiechu warte po miesiącu od uruchomienia programu.Trzymają pieniądze zamiast płacić ludziom. Odsetki lecą.

 2. Dyr.. dodano 6 lat temu

  Dyrektor nie ma czym się chwalić. Za to biorą co miesiąc wynagrodzenie. To ich zas….y obowiązek. Powinien poinformować po zakończeniu akcji. Rzeczywiście tempo mrówcze.

 3. marta dodano 6 lat temu

  A czy ktoś z was już dostał te pieniądze? Ja złożyłam wniosek 7 kwietnia. I u mnie nic.

 4. Czekam dodano 6 lat temu

  No cóż to tylko Siedlce.nie ma co się dziwić pan dyrektor chciał się pochwalić to ,to zrobił,szkoda ze nie pochwalił się większa liczba wypłaconych pieNiedzy.chciałabym wiedzieć czy każde teraz wypłaty będą tak nagłaśniać,toc to przecież same plusy +dodatkowe pieniążki(nagrody,wyróżnienia,dla dyrekcji mopru)

 5. samowystarczalna dodano 6 lat temu

  A może szanowni państwo zastanowicie się skąd miasto lub gmina ma Wam zapłacić jak dostali od tego super rządu tylko kroplę w morzu potrzeb?To my wszyscy musimy złożyć się na tę bądż co bądż niezłą sumkę,niestety jak kasa miasta świeci pustkami to nie dostaniecie a miało być tak pięknie znów daliście się kupić tym razem za liche 500 zł.

 6. marta dodano 6 lat temu

  Co z tymi pieniędzmi. Jest połowa mają a nikt z moich znajomych ich jeszcze nie dostał

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?