SPIN

Siedlce niebawem „dostaną” autostradę

redakcja sobota, 7 maja 2016, 23:45 Siedlce

Nawet w przyszłym roku może ruszyć budowa autostrady A-2 na odcinku od Kałuszyna do Siedlec. Informację taką przekazał minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Poseł ziemi siedleckiej zapewnił, że etap uzgadniania ws. autostrady się zakończył, a „wszystkie decyzje środowiskowe, wszystkie sprawy przygotowawcze są załatwione”.

– W drugim półroczu tego roku ma rozpocząć się faza projektowania autostrady od węzła Kałuszyna do Siedlec, a pierwsze prace budowlane mogłyby rozpocząć się w przyszłym lub w 2018 roku – poinformował. – Główne zabiegania są o to, aby nie była to autostrada budowana w systemie koncesyjnym, czyli przez prywatnego inwestora. Jeśli tak by się stało to od razu byłaby płatna, ale gdyby została wybudowana w systemie inwestycji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad to nie musielibyśmy za nią płacić przez kilka lat – wyjaśniał Tchórzewski.

Mimo że wspomniany odcinek autostrady A2 znalazł się na liście rezerwowej Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, to inwestycja zostanie zrealizowana wcześniej.

– Tutaj zgodnie z moimi przewidywaniami, tak się dzieje, bo nie ma wielu odcinków tak przygotowanych do realizacji. To powoduje, że nasza autostrada, choć na liście rezerwowej, może wejść do roboty wcześniej niż te, które są na podstawowej – zakończył.

10 komentarzy

 1. on dodano 6 lat temu

  Te obietnice od posła słyszę już od kilku lat, a wierzę w nie tak samo jak w porozumienie zawarte z górnikami i "sukces" powołania Polskiej Grupy Górniczej. Niech poseł powie ile za to porozumienie zapłacą wszyscy Polacy. poprzez podwyżkę cen energii elektrycznej. Elektrownie pracują na węglu, który w ostatnich latach staniał z 200 $ na 50$ za tonę a u nas energia drożeje, bo cały naród musi dokładać górnikom.

 2. bankier dodano 6 lat temu

  Panie Ministrze – yes yes yes – ale mimo wszystko najpierw odcinek MM – WARSZAWA!!!! Co z tego jak do Dębów dojedziemy w 25 min jak potem kolejne 20 km ciągniemy się w 60 min????

  • ha dodano 6 lat temu

   też tak uważam najpierw trzeba ominąć Dębe

   • Też Mieszkaniec dodano 6 lat temu

    To już jest w fazie przetargowej. Od w. Lubelska do w. Arynów.

    • kiker dodano 6 lat temu

     daj link do tego info

  • Anonim dodano 6 lat temu

   Przecież odcinek Ursynów – Obwodnica MM jest już w projektowaniu. A że przetarg był w systemie projektuj-buduj zaraz po uzyskaniu pozwolenia na budowę zacznie się budować. Tak więc z pewnością wcześniej doczekamy się odcinka W-wa Mińsk niż Kałuszyn-Siedlce.

 3. Zorro dodano 6 lat temu

  Uwierzyłem w Tchórzewskiego a morzę uwierzę jak w 2018 r .zaczną tak ważną inwestycje dla tego rejonu ,nawet go przeproszę za dotychczasową totalną krytykę .amen ZORRO

 4. siedlce.. dodano 6 lat temu

  Siedlce "dostały" już: LPR, kompleks po kolegium językowym……a jak dostały budynek po policji ….to od 2-3 lat soi niewyremontowany i niszczeje. Autostraada – gruszki na wierzbie, PPG – drenaż budżetu. Ot gospodarność.

 5. Cyt dodano 6 lat temu

  Jeśli to prawda to super. Proponuję jednak nie płatną autostradę lecz drogę szybkiego ruchu (bezpłatną) bez bramek.

 6. siedlczanin dodano 6 lat temu

  Tchórzewski autostradę do Siedlec już raz obiecał w latach dziewięćdziesiątych, jak był wojewodą siedleckim, ale przez pomyłkę wybudowano obwodnice Garwolina i Mińska Maz. i Kałuszyna

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?