SPIN

Szykuje się „utrudniony” miesiąc dla kierowców

redakcja niedziela, 29 maja 2016, 22:07 Siedlce

Czerwiec nie będzie należał do najprzyjemniejszych miesięcy dla kierowców. Od jutra zaczną się w Siedlcach pierwsze utrudnienia, a kolejne będą pojawiać się w następnych dniach.

Na pierwszy rzut pójdzie ulica Brzeska, która zostanie zamknięta w obu kierunkach przy skrzyżowaniu z ul. 3 Maja na wysokości kościoła p.w. Świętego Ducha. Od jutra 30. maja do piątku 10. czerwca potrwa tam przebudowa sieci ciepłowniczej przebiegającej pod jezdnią.

Proponowane objazdy

od strony centrum miasta:
Piłsudskiego – Starowiejska – Wyszyńskiego – rondo Ponikowskiego – Brzeska,
Piłsudskiego – Floriańska – Wyszyńskiego – rondo Ponikowskiego – Brzeska,

od skrzyżowania 3 Maja/Floriańska:
Floriańska – Torowa – Ziuty Buczyńskiej,
Wyszyńskiego – rondo Ponikowskiego – Brzeska.

W czerwcu zacznie się także remont ul. Łukowskiej na odcinku od wiaduktu łukowskiego do ulicy Południowej. Prace ruszą 7 czerwca. W związku z głębokością wykopów i spory zakres planowanych prac odcinek będzie całkowicie wyłączony z ruchu. Wiadukt „Łukowski” przez cały okres remontu będzie przejezdny.

Proponowane objazdy

dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 8 ton zostanie poprowadzony ulicami: Radzyńską i Targową w obu kierunkach.

dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 8 ton zostanie poprowadzony Drogą Krajową nr 2 do Drogi Wojewódzkiej nr 803 (zjazd w Żelkowie) i dalej ul. Garwolińską i Partyzantów w obu kierunkach.

Kolejna inwestycja to budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Ziuty Buczyńskiej z ul. Torową. Wbrew wcześniejszym planom nie będzie ono namalowane a wykonane z kostki. Kierowców będzie czekać kilka dni utrudnień.

foto: archiwum red.

2 komentarze

  1. Po..nista dodano 5 lat temu

    Miesiąc minie i … będzie jak w kinie 🙂

  2. Korek dodano 5 lat temu

    Objazd: Floriańska – Torowa – Ziuty Buczyńskiej,
    ALE na Buczyńskiej mają robić rondo. Będzie się dało przejechać????

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?