SPIN

Mówimy „tak!” dla centrum onkologii

Aneta Borkowska czwartek, 2 czerwca 2016, 11:13 Siedlce

– Za dwa miesiące planujemy ogłoszenie przetargu w konwencji projektuj i wybuduj. Jeszcze w tym roku chcielibyśmy wbić pierwszą łopatę – poinformował Marcin Kulicki, prezes Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.

W Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach trwa konferencja prasowa dotycząca budowy centrum onkologii. Po wielu miesiącach starań placówka dostała od zarządu województwa zgodę na wykonanie inwestycji.

– Pamiętam te wszystkie konferencje dotyczące onkologii i pytania państwa dziennikarzy kiedy inwestycja ruszy. Dzisiejszy dzień jest historyczny – powiedziała członkini zarządu Elżbieta Lanc. – Budowę chcemy sfinansować z emisji obligacji lub kredytu ze wsparciem województwa a kolejne około 50 milionów mają być pozyskane z budżetu ministerstwa zdrowia i środków unijnych.

– Po wielu latach starań mówimy „tak!” dla centrum onkologicznego w Siedlcach – dodała Janina Orzełowska.

onkologia1

– Sama budowa to tylko połowa sukcesu. Potem nadejdzie czas na zatrudnienie lekarzy specjalistów i tutaj planujemy postawić na najlepszych – dodał Marcin Kulicki, prezes spółki. – W tej chwili podejmujemy działania dotyczące zgód korporacyjnych: zgoda rady nadzorczej, walnego zgromadzenia. W międzyczasie prowadzimy rozmowy dot. emisji obligacji przez naszą spółkę. Za dwa miesiące planujemy ogłoszenie przetargu w konwencji projektuj i wybuduj. Jeszcze w tym roku chcielibyśmy wbić pierwszą łopatę.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?