SPIN

Grand Prix Mazowsza w jeździe na nartorolkach

Aneta Borkowska czwartek, 9 czerwca 2016, 21:21 Sport

W najbliższą niedzielę na stadionie przy ul. Prusa odbędzie się Grand Prix Mazowsza w jeździe na nartorolkach. Wezmą w nim udział medaliści mistrzostw Polski w biegach narciarskich, ale wystartować mogą także amatorzy i pasjonaci nartorolek.

Celem zawodów jest propagowanie biegów na nartorolkach jako dobrej formy aktywnego wypoczynku i alternatywy dla zmian klimatycznych zachodzących w środowisku. To też popularyzacja narciarstwa biegowego w jego letniej formule.

Start pierwszego zawodnika nastąpi o godzinie 10.00. Organizatorzy zaplanowali rywalizację w 6 kategoriach wiekowych. W kwalifikacjach, zawodnicy startują co 15 sekund na dystansie 1 km, we wszystkich kategoriach. Ci z najlepszymi czasami kwalifikują się do dalszej walki. Biegi odbywać się będą ze startu wspólnego, w czteroosobowych grupach, w zależności od ilości startujących, od ćwierćfinałów do finałów.

Każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania kasku, kijów, butów narciarskich.

Zgłoszenia są przyjmowane na drukach PZN do dnia 11 czerwca do godziny 16., tel.: 606452855 lub e-mailem: rawaski@wp.pl. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, datę urodzenia, nazwę szkoły lub klubu. Do startu zostaną dopuszczone osoby umiejące jeździć na rolkach, posiadające zgodę lekarza, rodziców lub opiekuna prawnego oraz ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków NNW. Numery startowe będą wydawane w dniu zawodów w godzinach 9.00-10.00 na stadionie lekkoatletycznym przy Prusa 6.

To pierwsze zawody w cyklu rywalizacji dla zawodników z Mazowsza i północno-wschodniej Polski. Kolejne, 18 czerwca przeprowadzone będą w Supraślu, a w październiku rolkarzy zobaczymy w Białymstoku i ponownie w Siedlcach. Organizatorem zawodów na stadionie ARMS 12 czerwca przy ul. Prusa 6 jest Grzegorz Staręga i UKS Rawa Siedlce oraz Warszawski Okręgowy Związek Narciarski. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Siedlce.

źródło: UM Siedlce

Komentarze (1)

  1. DAREK dodano 5 lat temu

    sito z bieżni zrobią

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?