SPIN

Kto odchodzi, a kto zostaje w Pogoni

Aneta Borkowska poniedziałek, 13 czerwca 2016, 16:35 Sport

Zarząd Pogoni od jakiegoś czasu prowadzi rozmowy z piłkarzami, którzy reprezentowali Pogoń w minionym sezonie. Wiadomo już, że z zespołu odejdą: Kamil Jonkisz i Rafał Maćkowski, a swoje kontrakty przedłużyli: Rafał Misztal, Mateusz Żytko, Daniel Chyła i Daniel Dybiec. Dodatkowo do Pogoni wraca Tomasz Lewandowski.

Odchodzą: Kamil Jonkisz i Rafał Maćkowski

To dwaj skrzydłowi, którzy występowali na zasadzie wypożyczenia. 20-letni Kamil Jonkisz w barwach Pogoni wystąpił w 15 spotkaniach i zdobył jedną bramkę. Rafał Maćkowski na I-ligowych boiskach pojawił się siedmiokrotnie. Obu zawodnikom skończyły się wypożyczenia i wracają do swoich klubów – Jonkisz do Podbeskidzia, Maćkowski do ŁKS 1926 Łomża.

Zostają: Rafał Misztal, Mateusz Żytko, Daniel Chyła i Daniel Dybiec

Rafał Misztal – podstawowy bramkarz biało-niebieskich. 32-letni golkiper zawodnik w sezonie 2015/16 w barwach Pogoni rozegrał wszystkie spotkania od pierwszej do ostatniej minuty. Związał się z Pogonią nowym, dwuletnim kontraktem.
Mateusz Żytko – zagrał na I-ligowych boiskach 28 spotkań i strzelił dwa gole. 33-letni obrońca z biało-niebieskimi związał się rocznym kontraktem.
Daniel Chyła – 28-letni zawodnik w barwach Pogoni w minionym sezonie rozegrał 30 spotkań, w których strzelił dwa gole. Ponadto ma na koncie występ i bramkę w Pucharze Polski. Podpisał roczny kontrakt,
Daniel Dybiec – 25-letni piłkarz w sezonie 2015/16 w biało-niebieskich barwach rozegrał 27 spotkań (25 w I lidze i 2 w Pucharze Polski).

Przychodzą: Tomasz Lewandowski

Tomasz Lewandowski – 27-letni zawodnik grał ostatnio w II-ligowym Gryfie Wejherowo i bardzo dobrze znany siedleckim kibicom. Lewandowski reprezentował barwy Pogoni w debiutanckim sezonie w I lidze. Po utrzymaniu I ligi w Siedlcach obrońca próbował swoich sił w rodzimej Olimpii Grudziądz i Gryfie Wejherowo (wiosną 14 spotkań). Związał się z MKP Pogoń rocznym kontraktem.

źródło: Pogoń Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?