Sukcesy tancerzy LUZ i MP Dance

Aneta Borkowska poniedziałek, 13 czerwca 2016, 14:37 Kultura

LUZ wraca z Pragi z siedmioma Pucharami Świata, natomiast MP Dance został  nagrodzony podczas Międzynarodowego Festiwalu Tańca Nowoczesnego JARD.

luz

LUZ

10 czerwca Formacja Tańca Nowoczesnego LUZ reprezentowała Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, nasze miasto i Polskę na Pucharze Świata IDO Jazz Dance, Modern Dance w Pradze. W mistrzostwach wzięło udział ponad 700 tancerzy z kilkunastu państw.
Podopieczni Joanny Woszczyńskiej wywalczyli aż siedem Pucharów Świata – cztery złote, dwa srebrne i jeden brązowy.
Na najwyższym stopniu podium uplasowały się:
– mini formacje modern i jazz dzieci (Michalina Antosik, Szymon Antosik, Amelia Gąsior, Martyna Majchrowska, Julia Ostapowicz, Weronika Protasiuk, Małgorzata Roman),
– formacja modern dzieci i formacja jazz dzieci, zdobywając w ten sposób cztery Złote Puchary Świata.
Srebro wytańczyła natomiast:
– mini formacja jazz juniorów (Kinga Mańkowska, Nikola Narojek, Natalia Niedziółka, Ewa Stecewicz, Kamila Śledź, Klaudia Wyspiańska),
– formacja jazz juniorów,
Z brązowym Pucharem Świata wraca mini formacja modern juniorów (Katarzyna Garbarczyk, Wiktoria Kubaj, Nikola Narojek, Natalia Niedziółka, Julia Sawicka, Kamila Śledź, Klaudia Wyspiańska).
Formacja modern juniorów zajęła miejsce czwarte, a piąte miejsce wywalczyła mini formacja modern juniorów.

mp dance

MP DANCE

Podopieczni Agnieszki Lipińskiej z Formacji Tanecznej MP Dance w dniach 10-12 czerwca brali udział w 40. Jubileuszowym Międzynarodowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego JARD w Wasilkowie k. Białegostoku. Nasi młodzi tancerze wywalczyli trzy medale.
I miejsce zdobyła mini formacja disco dance powyżej 11 lat w składzie: Alicja Gruba, Klaudia Łęczycka, Karolina Makulec, Magda Mielczarek, Gabriela Mogielnicka, Weronika Pilarska.
II miejsce w kategorii hip hop mini formacje powyżej 11 lat wytańczyły: Gabrysia Czarnocka, Jula Ilczuk, Zuzia Janeczko, Amelia Kowalczyk, Adrianna Mróz, Julia Słowińska i Adrianna Wiewiórka.
III miejsce zdobyła debiutująca w disco dance solo do 11 lat Paula Chmielewska,
IV miejsce w disco dance solo powyżej 11 lat zajęła Weronika Pilarska.
V miejsce zajęła formacja hip hop do lat 11 i Lena Krasuska w disco solo do 11 lat. To samo miejsce zdobyła Karolina Bortnowska pokonując 10 bardzo dobrych zawodniczek z Polski, Białorusi i Łotwy.
Po bardzo dobrym występie formacja show dance powyżej 11 lat zdobyła VI miejsce. Również VI była Oliwia Koć w disco solo do 11 lat.
VII miejsce w innych formach tańca powyżej 11 lat zdobyła mini formacja w składzie: Lena Krasuska, Marta Maliszewska, Olga Marcinkiewicz, Matylda Krupa, Julia Ilczuk, Julia Słowińska, Amelia Kowalczyk.