SPIN

Grand Prix Mazowsza w jeździe na nartorolkach – wyniki

Aneta Borkowska wtorek, 14 czerwca 2016, 16:14 Sport

W niedzielę na stadionie przy ul. Prusa odbyła się pierwsza edycja Grand Prix Mazowsza w jeździe na nartorolkach. Celem zawodów było propagowanie biegów na nartorolkach jako dobrej formy aktywnego wypoczynku oraz popularyzacja narciarstwa biegowego.

Justyna Stefaniuk, UKS Rawa Siedlce

Zima to oczywiście narty, teraz przyszedł czas na nartorolki. Jeździ się bardzo podobnie i także do rolek, więc jak ktoś umiej jeździć na rolkach to szybko się przestawi. Różnica jest taka, że tutaj są kije.
Jak być dobrym? Trening i jeszcze raz trening. Dzięki trenerowi, który z nami dużo wyjeżdża by ćwiczyć, dzięki temu, że mamy dofinansowanie z miasta możemy się rozwijać i w tej chwili jesteśmy najlepsi w Polsce. Oczywiście szanujemy wszystkich zawodników, bo wiemy, że nie każdy ma takie możliwości by trenować.

nartorolki2

Zawody rozegrane były w 6 kategoriach wiekowych: od seniora/ki do juniora/ka A do E, na zasadach biegu sprinterskiego techniką z krokiem dowolnym. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe.

Oliwia Pawełko, UKS Rawa Siedlce

Narciarstwem zainteresowałam się dzięki koleżankom i od razu zaskoczyło. Mamy taką rodzinną atmosferę w klubie i to bardzo motywuje i dopala aby dać z siebie wszystko.
Dzisiaj podchodzę to zawodów jako mocniejszy trening, ale nie oznacza, że odpuszczam.
Przed sezonem, mamy 4 treningi tygodniowo, niektórzy chodzą na siłownię. Ciężko i zawzięcie trenujemy. Na obozach po treningu od razu idziemy spać, a jeśli mamy jakieś siły to szalejemy w domkach. W klubie jest współpraca, nie ma takiej rywalizacji.

To pierwsze zawody w cyklu rywalizacji dla zawodników z Mazowsza i północno-wschodniej Polski. Kolejne, 18 czerwca przeprowadzone będą w Supraślu, a w październiku rolkarzy zobaczymy w Białymstoku i ponownie w Siedlcach.

Jacek Głowacki, Supraśl

W eliminacjach mieliśmy swój sprzęt, ale potem już trzeba losować. Kolega wylosował z zepsutym przednim kółkiem, więc jest to spore utrudnienie. Sprzęt trzeba znać, trzeba pojeździć, a jak się losuje to nie wiemy czy wszystko jest sprawne i ile możne, że tak powiem wyciągnąć z tego sprzętu.
Ja jestem z ogólnorozwojówki lubię szachy, narty, piłkę ręczną. Jak ćwiczy się od początku to nie jest trudno przejść z nart na nartorolki, a nawet dla mnie łatwiej się jeździ na nartorolkach. Może dlatego że narty są dłuższe.

 

nartorolki1

Poniżej zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych:

final1final2final3final4

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?