SPIN

Siedleccy harcerze z wizytą u patrona

Aneta Borkowska wtorek, 14 czerwca 2016, 16:30 Społeczeństwo

W dniach 10 – 12 czerwca odbył się II Zlot w Woli Okrzejskiej. Po raz kolejny druhny i druhowie z Hufca ZHP „Podlasie” im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach gościli w Muzeum Henryka Sienkiewicza. Hasłem przewodnim było dzieło patrona hufca – „Krzyżacy”.

Uczestnicy zlotu mieli okazję zapoznać się życiorysem wielkiego pisarza, wziąć udział w średniowiecznym jarmarku, a także stać w szranki podczas rekonstrukcji bitwy pod Grunwaldem.

harcerze1

Prawdziwym hitem zlotu były jednak dania z kuchni polowej przyrządzane na miejscu przez kadrę zlotu. Już dziś zapraszamy na III Zlot w Woli Okrzejskkiej w czerwcu przyszłego roku na wspólne odkrywanie na nowo twórczości H. Sienkiewicza.

Organizatorzy zlotu dziękują dyrektorowi Muzeum w Woli Okrzejskiej za gościnę oraz serdeczną atmosferę, a także władzom samorządowym Miasta Siedlce oraz Powiatu Siedleckiego za wsparcie w trakcie organizacji zlotu.

źródło: phm. Andrzej Ryś – zespół ds. promocji i wizerunku hufca

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?