SPIN

Siedleccy triathloniści dali radę. Jak zawsze

redakcja wtorek, 14 czerwca 2016, 23:19 Sport

 brodnica_dariusz sikorski_4

W ostatni weekend reprezentacja TSC (TriathlonSiedlceClub) rywalizowała w zawodach Volvo Triathlon Series w Brodnicy. I spisała się bardzo dobrze.

Pierwszego dnia uczestnicy imprezy mieli do pokonania dystans 1/4 Ironman (950m pływania, 45 km rowerem oraz 10,5 km biegiem), a w niedzielę 1/2 Ironman (1900m/90km/21,1km) oraz 1/8 Ironman (425m/22,5km/5km).

W sobotę Beata Dąbrowska zajęła 2. miejsce w swojej kategorii, a tuż za podium zmagania zakończyła sztafeta mix w składzie: Grzegorz Wierzbicki (pływanie), Anna Świtalska (rower) i Iwona Wierzbickia (bieg).

 

brodnica_dariusz sikorski_2

 

Bardzo udane debiuty na imprezie zanotowali Joanna Borowik, Aneta Marciszewska, Mirek Krasuski. Najszybciej sobotni dystans pokonał Paweł Wierzbicki.

Niedziela była dla reprezentantów Siedlec równie udana. Na dystansie 1/8 Ironman debiutująca Kasia Kopańska zajęła 2. miejsce w swojej  kategorii, a Ania Świtalska była piąta.

Ostatni dystans, czyli 1/2 Ironman to dwa miejsca w pierwszej dziesiątce w klasyfikacji open. Paweł Janiak dzięki znakomitemu biegowi był czwarty w generalce, a 2 w kategorii.

 

brodnica_dariusz sikorski_1

 

Pierwszą dziesiątkę zamknął Grzesiek Wierzbicki, zajmując jednocześnie 4 miejsce w kategorii, a rekord życiowy poprawił Robert Buczek.

Największe uznanie należy się jednak debiutantom. Sebastian Borowik na trudnej trasie złamał granicę 5 godzin. Klasę pokazali też Radek Popławski, Marek Wakuła i Artur Piotrowski.

 

brodnica_dariusz sikorski

Foto: Dariusz Sikorski

Pasjonaci sportu chcący spróbować swoich sił w triathlonie mogą zajrzeć na stronę www TSC.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?