SPIN

Wojewoda mazowiecki o „500 plus”: Siedlce słabo, najsłabiej

redakcja niedziela, 19 czerwca 2016, 18:37 Siedlce

500 plus

Spośród pięciu największych miast na Mazowszu Siedlce radzą sobie najsłabiej z realizacją rządowego programu „Rodzina 500 plus” – taką informację przekazał w ostatni piątek wojewoda mazowiecki.

17. czerwca Zdzisław Sipiera razem z Elżbietą Rafalską, minister rodziny, pracy i polityki społecznej podsumowali wdrażanie programu na Mazowszu.

– Z pięciu ośrodków, o których można powiedzieć, że są głównymi na Mazowszu, trzy wiodą prym, to jest – na pierwszym miejscu Ciechanów, gdzie rozpatrzono 96 procent złożonych wniosków, następnie Ostrołęka 82 procent i Płock 81 procent. Dobrze radzi sobie też Radom. Słabo, najsłabiej Siedlce 46 procent i Warszawa 54 procent – wyliczał w obecności kamer Sipiera.

Minister Rafalska uspokajając wszystkie rodziny podkreśliła, że osoby, które złożyły wnioski nie muszą martwić się o to, że nie ma środków na realizację programu.

– Dotacje dla gmin są przekazywane na bieżąco i gminy nie zgłaszają niedoborów. Jeżeli gminom (na Mazowszu – od red.) przekazano prawie 530 milionów złotych, a do 16 czerwca wypłacono 65 procent przekazanej kwoty to znaczy, że niemal 200 milionów jest na kontach samorządów i czeka tylko na dyspozycje – zapewniła.

Dane przedstawione na piątkowej konferencji były danymi na stan 15. czerwca.

5 komentarzy

 1. do... dodano 5 lat temu

  Dyrektor MOPR – dymisja. Wstyd za takie wyniki.

 2. Siedlczanka dodano 5 lat temu

  Siedlce z takim zadłużeniem najprawdopodobniej czekają na procent z takiej gotówki :-/

 3. nnn dodano 5 lat temu

  miasto pis-u program pis_u a oni i tak po swojemu w nawiązaniu do odpowiedzi http://www.spin.siedlce.pl/2016/06/19/500-plus-w-siedlcach-40-wnioskow-dziennie-i-nerwowo/
  uważam że winny się tłumaczy …. a w Radomiu i Ciechanowie nie czekają na weryfikację dokumentów?! i jakoś się wyrabiają….

 4. Elza dodano 5 lat temu

  Siedlce – miasto przyjazne….

 5. nnn dodano 5 lat temu

  dzieje się coś w siedlcach, wypłaty, decyzje 500+? czy dopiero w lipcu?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?