SPIN

Rusza akcja „Tornister Pełen Uśmiechów”

Aneta Borkowska wtorek, 21 czerwca 2016, 10:15 Społeczeństwo

Caritas Diecezji Siedleckiej już po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. W tym roku 1700 plecaków trafi do najbardziej potrzebujących uczniów z diecezji. Dzięki temu będą mogły z radością rozpocząć nowy rok szkolny.

Celem akcji, podejmowanej w Polsce już po raz VII, jest polepszenie warunków do nauki przez dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Caritas Diecezji Siedleckiej zakupiła plecaki w czerwcu. Będą one rozdysponowywane do niektórych parafii, które zgłoszą chęć udziału w akcji. Następnie podczas ogłoszeń parafialnych udzielane zostaną informacje, jak włączyć się w pomoc dzieciom. Chodzi o to, by wziąć plecak z kościoła i wg wskazań uzupełnić go w niezbędne przybory szkolne. Mogą to być: piórnik, długopisy, ołówki, zestaw linijek, ekierka, kątomierz, cyrkiel, taśma klejąca, nożyczki, korektor, flamastry, kredki bambino i pastele, farby plakatowe i akwarelowe, pędzle, okładki na książki, klej, bloki rysunkowe i techniczne, blok milimetrowy, teczki, worek na buty, plastelina, pudełko na śniadanie i wiele innych. Najlepiej przygotować wyprawkę konkretnie przeznaczoną dla dziewczynki albo chłopca. Następnie tornistry należy przynieść z powrotem do księży proboszczów.

Zapotrzebowanie na plecak należy zgłosić w swojej parafii, dowiadując się wcześniej czy bierze ona udział w akcji. Do tej pory zdarzało się również też tak, że osoby, które wyposażały plecaki, wkładały do środka karteczki z konkretnymi danymi potrzebującego ucznia. Wtedy przekazywane były bezpośrednio do tego dziecka.

W 2015 roku siedlecka Caritas zakupiła i rozprowadziła 1000 sztuk tornistrów (w 2014 było ich 500). W tym samym czasie na terenie Polski dzięki akcji rozdano ich 40 tys.
W akcję „Tornister Pełen Uśmiechów” włączają się te parafie Diecezji Siedleckiej, które wcześniej zgłoszą taką chęć do koordynatora siedleckiej Caritas. Można zwrócić się do nich zarówno, aby otrzymać tornister jak również, aby go wyposażyć w wyprawkę szkolną.

Dane kontaktowe:
Organizator: Caritas Diecezji Siedleckiej, ul. Budowlana 1, 08-110 Siedlce
Koordynator: Aneta Sawicka, tel. 514 166 959 (pon. – pt.: 8:00-16:00), e-mail: asawicka@caritas.pl

źródło: Caritas Diecezji Siedleckiej

2 komentarze

  1. Ola dodano 5 lat temu

    Jak jest 500+,to ta akcja już jest niepotrzebna

  2. ZET dodano 5 lat temu

    Zgadzam się.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?