SPIN

Ponad 2 tysiące podpisów pod petycją

Aneta Borkowska czwartek, 23 czerwca 2016, 09:59 Siedlce

– Żółkiewski kiedyś powiedział: „Potrzeba w miejscu, nadzieja w męstwie, nadzieja w zwycięstwie”. Te słowa wypowiedziane przed bitwą najprawdopodobniej spowodowały że została ona wygrana. I my te słowa dzisiaj wypowiadamy i mam nadzieję, że pomogą nam wygrać naszą bitwę oraz przetrwać to wygnanie, które sprezentował nam 6 lat prezydent kiedy zadecydował aby przenieść szkołę do innego budynku – powiedział Przemysław Bugaj.

Przed ratuszem trwa konferencja zorganizowana przez stowarzyszenie „Żółkiewszczacy”, którzy domagają się od władz Siedlec natychmiastowego remontu budynku szkoły przy ul. Konarskiego. Ze zbiórką podpisów ruszyli w tamtym roku i dzisiaj mają 2222 podpisów. Petycja oraz list zostaną złożone na ręce prezydenta i rady.

 

Jak mówią „Żółkiewszczacy” czas by obietnice przedwyborcze zostały wreszcie spełnione.

– Prezydent Wojciech Kudelski wielokrotnie zbywał nas tłumaczeniem, że nie ma środków, ale jeszcze przyjdzie na remont pora. My czekamy na remont 25 lat już tak naprawdę – tłumaczył Bugaj. – Władze snują plany o wybudowaniu nowego ratusza, ale jako rozsądny gospodarz powinien najpierw zadbać o obejście, a dopiero później o swój własny dwór – dodał.

Organizator konferencji zacytował wszystkie wypowiedzi prezydenta sprzed wyborów dotyczące zapewnień, że remont szkoły będzie oraz to, że po wyborach powiedział, że budynek się nie nadaje do remontu tylko do rozbiórki.

– My się na przeprowadzkę zgodziliśmy, bo miała być ona tylko na czas remontu. A jesteśmy tam do dzisiaj. W tym roku obchodzimy 25-lecie reaktywacji szkoły. Mam nadzieję, ze prezydent poczuje się do obowiązku realizacji obietnic wyborczych bo to jest zobowiązanie. Niech potraktuje to jako sprawę honoru – dodał.

21 komentarzy

 1. honoru to nikt tu nie ma dodano 5 lat temu

  Skandal, że szkoła z takimi tradycjami jest na marginesie, ale to chyba dla wszystkich oczywiste. W końcu nikt kto opuścił jej mury nie jest pachołkiem prezydenta, ani żadne z jego dzieci tam nie uczęszczało. Ważniejszy Prus i Królówka, które z pieniędzmi na remonty czy nowe sale problemów nie mają. Tak jak wyżej ważniejszy jest ratusz już nie za 50 mln tylko za 60 mln, niż nasza młodzież i jej kształcenie 🙁

 2. M dodano 5 lat temu

  Lepiej znowu rozdać grunty pod kolejny kościół. ..

 3. okulary dodano 5 lat temu

  Sitnik wymienił się na okulary z Wyrzykowskim? 😎

 4. alex dodano 5 lat temu

  Czy Wyrzykowski już rozpoczyna kampanię. A tak było spokojnie bez niego w internecie.

 5. emil dodano 5 lat temu

  Jakie tradycje? Z czasów rusyfikacji? Do takich idoli odwołują się zawsze obecni. Niski poziom nauczania, słabe wyniki egzaminów to właśnie prawda o tej szkole. Potrafią tylko głośno krzyczeć, bo każdy powód jest dobry. Ta szkoła w kolejnych naborach jest wybierana przez przyszłych uczniów, jako zło konieczne, gdy nie dostana się do Prusa i Królówki. Taka jest prawda.

  • 1121 dodano 5 lat temu

   o właśnie taka prawda
   Wyrzyka Korwin zostawił i teraz skaczę z Żółtkiem.. ale nie uda się bo co? nie ma kasy…
   jak by w miesicie było dużo młodzieży to inna sprawa… a ta sytuacja wygląda zupełnie inaczej…

   • kate dodano 5 lat temu

    moim zdaniem jest to nieprawda! Żółkiewski to przede wszystkim fajny klimat wokół Uczniów – wiem z doświadczenia 🙂 nie obrażajmy i nie krytykujmy, lepiej zmilczeć

  • Co do poziomu dodano 5 lat temu

   Żeby oceniać poziom nauczania gdziekolwiek trzeba być samemu na odpowiednim poziomie. Pana poziom wynosi O!

 6. sito dodano 5 lat temu

  To Sitnik też absolwent? Przecież on nie skończył nawet żadnego liceum!

  • Michał R. dodano 5 lat temu

   Po co ten hejt i wypisywanie kłamliwych bzdur?

 7. ania dodano 5 lat temu

  Przepraszam bardzo, ale proszę powiedzieć czy ten niski Pan z dużą (…) to kto? Czyżby to był Pan Wyrzykowski. Mam wrażenie, że znałam jego dziadka, ale to był wysoki postawny i mądry mężczyzna, no cóż geny …

 8. odwołać Jagiełło dodano 5 lat temu

  Odwołać Jagiełło. Słaby i bez charyzmy.

 9. absolwent dodano 5 lat temu

  Panie " emilu" PROSZĘ NIE OBRAŻAĆ pokoleń absolwentów tej wspaniałej szkoły ! Żenujące jest to co pan napisał w swoim komentarzu. Jak pan śmie pisać " niski poziom nauczania" NIE panu to oceniać !! Jestem dumny że ukończyłem tą szkołę i doskonale radzę sobie w życiu. Dziękuję kadrze wspaniałych nauczycieli, którzy przygotowali mnie do życia, bo życie to nie tylko wykute na pamięć regułki i daty ! Walczcie o dobre imię tej szkoły i obiecany od dawna remont. !!!

 10. Es dodano 5 lat temu

  Petycja. Krytyka. To tak to pewnie można po linii najmniejszego oporu. Aby tylko zaistnieć w lokalnych mediach. Wystąpimy przed kamerą. Napiszą o nas. Przy okazji dołożymy im. Dobra nasza! A może należy przyjść i zaproponować rozwiązanie tego problemu? Bo to jest niestety trudny problem. Jest jakiś pomysł? Proszę o konkretne wnioski. Inaczej nikt się na takie tam politykierskie sztuczki nie nabierze.

  • Anonim dodano 5 lat temu

   To szkoła publiczna. Miasto ma obowiązek rozwiazac problem oraz radni i prezydent wybrani głosami rowniez "Żolkiewszczakow". Krytyka dotyczy niespełnionych obietnic, ktòre publicznie przez prezydenta byly skladane.proszę sie wsłuchać w cytaty przytaczane przez tego absolwenta.

 11. Marek J. dodano 5 lat temu

  Czy może być coś bardziej cynicznego i odrażającego jak okłamywanie młodzieży? Co ci młodzi ludzie mają myśleć i jak patrzeć na życie skoro tak perfidnie nimi zagrano? Jakie wzorce wyniosą i jak się nam za te kłamstwa odpłacą?

 12. absolwentka dodano 5 lat temu

  To szkoła z trdycjami. Mało kto wie że Prus się z niej wywodzi. Panie prezydencie niech Pan dotrzyma danego słowa.

 13. Michał R. dodano 5 lat temu

  Choć nie jestem absolwentem IV LO to jednak popieram inicjatywę Żółkiewszczaków. Nie ma gorszego uczucia jak zawiedzione nadzieje, które dla potrzeb politycznych wywołał były i zarazem obecny prezydent Siedlec. Całkiem uzasadnione jest przypuszczenie, iż to właśnie głosami tych ludzi, którzy podpisali się pod apelem do władz miasta, Wojciech Kudelski po raz trzeci został wybrany na obecne stanowisko w magistracie.

  I choć nie ma on moralnego prawa zarzucać innym wykorzystywania tej sytuacji do celów politycznych, to jednak obecność działacza Korwina na tej konferencji każe wyciągnąć wniosek, iż w pewnym sensie prezydent Siedlec ma rację.

  Nie byłoby mojego zdziwienia na zaangażowanie w tą sprawę pana Wyrzykowskiego (proszę wybaczyć, że nie znam imienia z racji młodego wieku i znikomego wręcz doświadczenia w polityce członka partii Korwin), gdybym nie przeczytał założeń programowych ugrupowania, które reprezentuje. I tu powinienem postawić następujące pytanie:

  Większość byłych i obecnych uczniów Żółkiewskiego jako jeden z podstawowych argumentów – prócz walorów historycznych – stawia wysoką jakość wiedzy, jaką uzyskali od personelu dydaktycznego tej placówki. Ich wdzięczność wobec pedagogów jest tym większa, że jest to bezpłatna szkoła publiczna. Czy gdyby była prywatna, liczba zebranych podpisów byłaby podobna? Chyba nie tylko ja śmiem w to wątpić.

  Tymczasem dla wyjaśnienia dodam, iż w programie zarówno partii Korwin, jak i Kongresu Nowej Prawicy są zapisy radykalnej redukcji urzędników państwowych, co skutkowałoby odpłatnością za wszystkie dotychczasowe usługi, które świadczy państwo na rzecz dobra społeczeństwa – czyli bezpłatna edukacja i służba zdrowia.

  Jak zatem nazwać zaangażowanie pana Wyrzykowskiego w tej sprawie? Co powiedziałby swoim młodszym kolegom i koleżankom z IV LO, gdyby jego ugrupowanie zdobyło pełnię władzy, niczym teraz PiS? Opierając się na czystej spekulacji zapewne byłoby to tak:

  "Słuchajcie, no mi się udało, miałem więcej szczęścia od Was i dlatego moi rodzice nie musieli płacić za edukację, którą pobierałem, ale wy niestety musicie to zrobić, jeśli chcecie uzyskać jakieś wykształcenie". "Musicie, bo my teraz rządzimy i uważamy, iż anglosaski XIX wieczny model gospodarczy jest receptą na wszystko".

  Nawet jeśli takie słowa nigdy by nie padły, to jednak trudno sobie wyobrazić społeczną akceptację na takie działania. Dlatego w pełni podzielam zdanie W. Kudelskiego (i nie tylko jego), iż intencje, które kierują panem Wyrzykowskim są czysto polityczne bez względu na związki ze szkołą. Paradoksem jest to, że gdyby ten młody człowiek reprezentował inne barwy partyjne nikt o hipokryzję polityczną by go nie posądzał.

  No cóż, parcie na szkło ma swoją cenę… I tym mało optymistycznym akcentem dziękuję za uwagę. Użytkownikom rzymskich kciuków barwy czerwonej również.

  Pozdrawiam

  • bardzo rozsądnie skomentowane dodano 5 lat temu

   Wyrzykowski gra pod publiczkę – jest oczywiste, że wybory samorządowe zostaną przyspieszone bo, więc kampania wyborcza ruszyła.
   A jak to w polityce – mówi się to, co w danej chwili mówić trzeba.
   Za jakiś czas można będzie mówić co innego.
   Nie wypowiadam się na temat samego Żółkiewskiego, poziomu nauczania itp – chociaż z wypowiedzi jego absolwentów wynika, że zagłosowali za Kudelskim bo obiecał remont tego budynku, z czego można wysnuć wniosek, że poziom zdobytej tam wiedzy, wcale wysoki nie jest.
   A jak PIS porządzi całą kadencję, to z nauczaniem może być różnie..

   • a może dodano 5 lat temu

    A może chodzi o zwykłe przypomnienie jego ekscelencji Kudelskiemu o jego własnych obietnicach wyborczych? Radni udzielili mu absolutorium, bili brawo komuś kto oszukał.

    Cały ten tekst można skwitować w skrócie: Wyrzykowski robi dobrą robotę, ale dlaczego nie jest w NASZEJ partii. Bo MOJA partia jest MOJSZA niż TWOJSZA.

  • Michał R. dodano 5 lat temu

   Do @a może:

   Zapraszam Pana/Panią do przeczytania w całości mojej analizy aktywności Pana Wyrzykowskiego.

   Nie byłoby jej, gdyby nie zapisy dotyczące finansowania szkół publicznych z budżetu państwa w programie partii, którą reprezentuje.

   Osobiście nie mam nic przeciwko temu, aby młodzież angażowała się w obronie swoich interesów i organizowała podobne akcje. Zawsze cieszą się moim poparciem, jeśli mają słuszny cel. To jest jedno z uroków demokracji, którą chce zniszczyć JKM po przejęciu władzy, czego wcale nie ukrywa. Stąd moja ocena.

   Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?