SPIN

Robert Chojecki: STOP cyrkom ze zwierzętami

Aneta Borkowska piątek, 24 czerwca 2016, 22:49 Siedlce

cyrk bez zwierzat

Coraz więcej miast w Polsce zakazuje organizowania przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt na terenach miejskich. Czy Siedlce dołączą do tej grupy? Z taką propozycją wychodzi radny Robert Chojecki.

– Liczę, że tak się stanie. Sposób przewożenia i przetrzymywania tych zwierzaków jest naprawdę tragiczny. Do tego dochodzi tresura, podczas której używa się przemocy i leków uspokajających. To są niehumanitarne metody i dawno już powinniśmy tego typu przedstawień zakazać – mówi radny. – Mam psa, kocham zwierzęta i to może jest slogan, ale dla mnie miarą naszego człowieczeństwa jest stosunek do osób słabszych, potrzebujących i właśnie do zwierząt – dodaje.

Chojecki podkreśla też, że oglądanie takich przedstawień źle wpływa na edukację najmłodszych, bo uczy przedmiotowego traktowania zwierząt. Pod taką propozycją całkowicie podpisuje się radny i weterynarz Krzysztof Majchrzak.

– Cyrk bez zwierząt jest o wiele lepszym pomysłem. Jeżeli ludzie chcą pokazywać swoje akrobacje, niech to robią, ale niech nie zmuszają do tego zwierząt. Dobrym miejscem dla nich są ogrody zoologiczne, gdzie mają przestrzeń i warunki do życia. Ale cyrk dla zwierząt to oprócz często nieodpowiednich warunków, także ogromny stres – mówi.

Przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt do tej pory zakazały m.in: Warszawa, Słupsk, Bielsko-Biała, Legnica, Łódź, Poznań, Kołobrzeg, czy Wrocław. Czy Siedlce dołączą do tego grona przekonamy się w najbliższym czasie.

20 komentarzy

 1. Julka dodano 6 lat temu

  Bardzo się cieszę i mam nadzieję,że Siedlce to miasto przyjazne dla zwierząt .

 2. siedlce.. dodano 6 lat temu

  Siedlce nie maja innych problemów???? Jak nie – to niech radny zajmie się też UFO i Kosmitami. Nie tylko ręce opadają……

 3. karol dodano 6 lat temu

  czego to pseudo polityk nie wymyśli żeby choć na chwilę błysnąć w informacjach… zajmij sie powaznymi sprawami a nie prywatnym biznesem – idź zobacz do ubojni jak się ubija np krowy i krzycz że "trzeba zabronić"…

  • Brawo! dodano 6 lat temu

   Czego to pseudo karol nie wymyśli 🙂 żeby błysnąć "inteligencją" pomyśl zanim coś napiszesz to naprawdę nie boli 🙂 Brawa dla Radnego!

   • king dodano 6 lat temu

    brawo za co? za zajmowanie sie pierdołami?

    • Petycja dodano 6 lat temu

     Brutalna tresura zwierząt , ogłupianie lekami i przetrzymywanie w klatce to według Ciebie pierdoły? co będzie dalej? kopniesz psa? może przywiążesz sznurkiem do auta ? co dalej? zabijesz ? Rozumiesz ,że znieczulica to choroba, która przenosi się bardzo szybko?

     • king dodano 6 lat temu

      Co do znieczulicy i właściwej gradacji wartości to proponuję np wizytę kilkudniową na oddziale dziecięcy w jakimś szpitalu lub jak jesteś taka czuła na zwierzęta to np ubojnię – zobaczysz co to znaczy cierpienie i że użalanie się nad misiem w klatce jest po prostu żałosne…

 4. Siedlczanka dodano 6 lat temu

  do Siedlce..jeżeli bagatelizujesz maltretowanie zwierząt to nie jest post dla Ciebie . Wylewaj swoją truciznę gdzie indziej. Chętnie podpiszę petycję.

  • Petycja dodano 6 lat temu

   Ojej..jakie pomieszanie z poplątaniem..zastanawiam się tylko czy celowo mylisz pojęcia czy nie potrafisz zrozumieć moich słów?! wizyta w szpitalu? ubojnia? jak można manipulować , próbując zestawiać tak pojęcia?! to żenujące i tyle rozmowy z Tobą!

 5. Haha ciekawe dodano 6 lat temu

  Nad zwierzętami się pan Chojecki pochylił, a jak traktował LUDZI kiedy pracował jako ochroniarz? Myśli, że nikt tego nie pamięta? To dopiero dobry temat na interpelację na Radzie Miasta.

 6. ja dodano 6 lat temu

  cyrk bez zwierząt to jak dom publiczny bez prostytutek.

 7. penia dodano 6 lat temu

  Cyrk jak wynika z samej definicji zajmuje się pokazami między innymi z udziałem zwierząt. Cyrki istniały już od starożytności i jakoś nikt ich nie zlikwidował , jak ktoś nie może patrzeć jak tresują zwierzęta to niech nie chodzi do cyrku. Poza tym na cyrku wychowały się całe pokolenia a dla dzieciaków które tylko mulą w komputerach to jakaś odskocznia i fajna rozrywka, przynajmniej wiedzą jak wygląda na żywo lew. To tylko zwierzęta więc trzeba je szanować ale bez przesady, człowiek jest najważniejszy jako istota z duszą. Niech Pan radny spróbuje wytresować takiego zwierzaka, stanąć oko w oko to rozumiem! Poza tym to ginąca sztuka cyrkowa i zakazy stosowane to walka z konkurencją. Przypadki znęcania się nad zwierzętami to skrajne przypadki więc nie można generalizować! To również może zakazać wystawy psów, kotów, zamknąć ZOO.?

 8. Brawo! dodano 6 lat temu

  Penia .. po przeczytaniu Twoich słów.cyt." to tylko zwierzęta.." zrozumiałam dlaczego ludzie min.porzucają psy w lesie i przywiązują je do drzewa..bo .."to tylko zwierzęta."..PRZERAŻAJĄCE! Szacunek dla Radnego za zainteresowanie tematem!

  • jacekkk dodano 6 lat temu

   Tak.Zwierzęta to zwierzęta a ludzie to ludzie. I nie. Nie są równe ludziom.

   • WEGE dodano 6 lat temu

    Zwierzęta to zwierzęta, a ludzie to ludzie? Ludzie to też zwierzęta… Ale na szczęście zwierzęta to nie ludzie… I oczywiście nie są równe ludziom. Są od nas o wiele wyżej.

 9. wolność dla miśków dodano 6 lat temu

  Wolność dla miśków!

  • i dla słoników dodano 6 lat temu

   dla słoników również wolność! chętnie podpiszę petycję ! Dobra inicjatywa!

 10. *** dodano 6 lat temu

  Też bym podpisała petycję, gdzie można

 11. ALF dodano 6 lat temu

  Przez setki lat też np. Palono na stosach za "czary" i nikt tego "nie likwidował", przez wieki kobiety nie miały praw i też "nikt tego nie likwidował"… Można by wymieniać wiele przykładów… Na szczęście ludzkość dojrzała.. Aczkolwiek niestety jeszcze nie we wszystkim.. Być może miną setki lat, nim uwolnione zostanie ostatnie zwierzę z cyrku, ale to na pewno się stanie. Zwierzęta należą do natury, ich miejsce jest w ich naturalnych siedliskach.

 12. mis dodano 3 lata temu

  Niech zajmie się np.naprawą nawierzchni a nie siedzi jak wogóle jest bo ciągle wypady na miasto w czasie pracy prywatnie i kasę liczy a jeszcze radny powinno być albo jedno albo drugie a nie dorabianie. Dobro ludzi pracujących powinno się liczyć bo bez nich nie miał by stołeczka w Siedleckiej firmie masakra a jeszcze prezes nie znający się na temacie napraw .

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?