SPIN

Solary i rozbudowa – najbliższe plany szpitala wojewódzkiego

Aneta Borkowska piątek, 24 czerwca 2016, 14:39 Siedlce

W Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach dobiega końca budowa kolektorów słonecznych. Rozpoczęła się także rozbudowa i przebudowa oddziałów – dziecięcego i okulistycznego oraz szpitalnej apteki.

Kolektory

Kolektory słoneczne w placówce zamontowano dzięki wsparciu ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Wartość siedleckiego projektu to ponad 2,3 mln zł. Prace budowlane trwają już od listopada zeszłego roku. Dzięki nim szpital zaoszczędzi na podgrzewaniu zimnej wody nawet do 26 proc. rocznie.

szpital wojweodzki

Rozbudowa

Budowa nowego obiektu zwiększy powierzchnię użytkową szpitala o 2 234 m². Do końca 2017 r. z myślą o oddziałach dziecięcym i okulistycznym, a także szpitalnej aptece zostaną rozbudowane i przebudowane budynki „H” i „G” siedleckiej placówki. Efektem prac budowlanych ma być nowy trzykondygnacyjny budynek „K”, w którym działać będą dwa szpitalne oddziały i apteka. Z VI piętra szpitala przeniesiony zostanie 17-łóżkowy oddział okulistyczny, a w bezpośrednim sąsiedztwie aktualnego oddziału dziecięcego powstaną dodatkowe pomieszczenia na potrzeby pediatrii. W ramach rozbudowy oddziału dziecięcego zaprojektowano także pokój z łazienką dla rodziców oraz pokoje łóżkowe dla dzieci z rodzicami. Inwestycja przewiduje również dostawę i montaż pierwszego wyposażenia, w tym także specjalistycznego.

szpital wojweodzki remont

Zgodnie z harmonogramem prac w 2016 r. zostaną wykonane wszystkie roboty budowlane wraz z wykończeniem wewnętrznym (winda, ściany, podłogi, sufity, drzwi wewnętrzne i przeszklenia). Zagospodarowany zostanie również teren dookoła nowego budynku. Powstaną m.in. parkingi, chodniki, a także rozmieszczone zostaną elementy małej architektury i zieleni. Ponadto w planach na ten rok jest montaż systemu monitorującego parametry życiowe pacjentów, a także części wyposażenia specjalistycznego.

Wartość inwestycji to 10,39 mln zł, z czego 10 mln pochodzi z budżetu województwa mazowieckiego, a reszta to środki własne spółki.

źródło: Biuro Prasowe UM

4 komentarze

 1. :( dodano 5 lat temu

  Super, gratulacje fajna inwestycja.
  A parkingi panie prezesuniu?
  Nadal na Nowych Siedlcach?

  • Kierowca dodano 5 lat temu

   Dołączam się do pytania – bo Rawicza to już nic większego od osobówki w niektórych dniach nie przejedzie – parkują jak popadnie. Raz po lewej raz po prawej. Zupełny brak porządku…

 2. ciekawe dodano 5 lat temu

  Pogratulować znajomości u przydzielających środki.
  TAAAAAKIE dofinansowanie przy 3,9% środków własnych, pełen podziw z mojej strony.

 3. siedlecki pacjent dodano 5 lat temu

  Brawo !!!! Szpital – Fabryka Sp. z o.o. mocno się rozbudowuje. Przydał by się jeszcze reaktor atomowy, wtedy podgrzewanie zimnej wody byłoby w 100% ze źródeł własnych "szpitala".

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?