SPIN

Kto odchodzi, kto zostaje w Pogoni cz II

Aneta Borkowska sobota, 25 czerwca 2016, 09:26 Sport

Na boisku w barwach Pogoni ponownie zobaczymy: Marcina Paczkowskiego, Kamila Dmowskiego oraz Przemysława Frąckowiaka. Z klubu odchodzą: Krzysztof Bodziony, Rafał Zembrowski oraz Bartosz Osoliński. A biało-niebieskich zasilą: Michał Bajdur, Piotr Kurbiel oraz Arkadiusz Jędrych.

Odchodzą: Krzysztof Bodziony, Rafał Zembrowski, Bartosz Osoliński

Krzysztof Bodziony –  32-letni ofensywny pomocnik do Pogoni trafił latem z GKS Katowice. Przez rok zdołał wystąpić w 20 meczach I ligi i strzelić jednego gola. Ponadto rozegrał dwa spotkania w Pucharze Polski.
Rafał Zembrowski – rozegrał w Pogoni 32 ligowe mecze i strzelił zwycięską bramkę w ostatnim meczu z Chojniczanką Chojnice. Ponadto zanotował dwa mecze w ramach Pucharu Polski.
Bartosz Osoliński – środkowy pomocnik występował w Siedlcach pół roku. W MKP rozegrał 14 ligowych spotkań.

Zostają: Marcin Paczkowski, Kamil Dmowski oraz Przemysław Frąckowiak

Marcin Paczkowski – ma 24 lata i występuje na pozycji defensywnego pomocnika. W sezonie 2015/16 zagrał 26 razy (24 mecze w I lidze, 2 w Pucharze Polski). Z MKP Pogoń związał się roczną umową.
Kamil Dmowski – to 21-letni środkowy pomocnik. W ubiegłym sezonie rozegrał 21 ligowych spotkań, w których strzelił dwie bramki. Ponadto zaliczył jeden występ w Pucharze Polski. Z MKP Pogoń związał się roczną umową.
Przemysław Frąckowiak – jest 22-letnim bramkarzem. Przez cały miniony rok pełnił rolę zastępcy Rafała Misztala, a formę utrzymywał grając w V-ligowych rezerwach. Z MKP Pogoń związał się roczną umową.

Przychodzą: Michał Bajdur, Piotr Kurbiel oraz Arkadiusz Jędrych

Michał Bajdur – 22-letni skrzydłowy trafił do MKP z Zagłębia Sosnowiec. Wychowanek Warty Mstów w wieku juniora przeszedł do akademii Legii Warszawa i tam uczył się piłkarskiego rzemiosła. Następnie przebywał na wypożyczeniach w I-ligowcach: Kolejarzu Stróże, Dolcanie Ząbki i Zagłębiu Sosnowiec. W poprzednim sezonie w barawach Dolcanu i Zagłębia zagrał 21 razy na I-ligowych boiskach i strzelił trzy bramki (w tym dwie siedleckiej Pogoni). Do Pogoni trafił na zasadzie transferu definitywnego. Z biało-niebieskimi związał się rocznym kontraktem.
Piotr Kurbiel – 20-letni wychowanek Juniora Radom. Następnie reprezentował młodzieżowe zespoły Legionu Radom i Delty Warszawa. W piłce seniorskiej pierwsze kroki stawiał w PKS Radość. Potem trafił do Lecha Poznań, gdzie grał w zespołach Młodej Ekstraklasy i rezerwach. W minionym sezonie był w szerokiej kadrze ekstraklasowego Lecha, w którym zagrał 3 mecze w ekstraklasie, a nawet jeden mecz w Lidze Europejskiej. Ponadto grywał w III-ligowych rezerwach, gdzie w 26 meczach strzelił piętnaście bramek. Do Pogoni został wypożyczony na rok z opcją pierwokupu.
Arkadiusz Jędrych – ma 24 lata i występuje na pozycji środkowego obrońcy. Swoją dotychczasową karierę wiązał ze Zniczem Pruszków, którego jest wychowankiem. Od sześciu lat był podstawowym graczem seniorskiej drużyny. W ubiegłym sezonie rozegrał na II-ligowych boiskach 29 meczów, w których zdobył aż sześć bramek. Jego osoba w dużej mierze przyczyniła się do awansu Znicza na drugi szczebel rozgrywkowy w Polsce. Związał się z Pogonią rocznym kontraktem.

źródło: MKP Pogoń Siedlce

2 komentarze

  1. kibic Pogoni dodano 5 lat temu

    drogie Panie Redaktorki w Pogoni nie ma takiego zawodnika jak Kamil Smowski ? Może chodziło o Sebastiana Krawczyka…
    A po za tym tak uwaga techniczna… odchodzą i owszem czcionka koloru czerwonego, ale przychodzących lepiej na zielono, a tych co zostają np. na niebiesko… ale to tylko moja skromna propozycja… Pozdrawiam serdecznie

  2. Aneta Borkowska dodano 5 lat temu

    Chodziło o Kamila Dmowskiego, po prostu w nagłówku wdała się literówka. W tekście już było poprawnie, ale dziękuję za zwrócenie uwagi.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?