SPIN

Upał mu nie przeszkodził. Janiak wicemistrzem Polski!

redakcja poniedziałek, 27 czerwca 2016, 14:58 Sport

janiak_susz

Jednych zabierały karetki, ale on dał radę. Paweł Janiak z Triathlon Siedlce Club zdobył srebrny medal na EuCo Susz Triathlon 2016 w swojej kategorii wiekowej.

Impreza na dystansie Sprint odbyła się w sobotę 25. czerwca. Start zaplanowano na godzinę 13. Termometry wskazywały około 34 stopni w cieniu. Zawodnicy mieli do pokonania 750 metrów pływania, 21 km roweru i prawie 6 km biegu.

Siedlczanin zajął w klasyfikacji generalnej 16. miejsce na 558 startujących osób oraz 2. miejsce w kategorii M35.

– Warunki pogodowe były ekstremalnie ciężkie. Już na pływaniu dało się odczuć przegrzewanie organizmu, który na tym dystansie pracuje na pełnych obrotach od startu – relacjonuje Janiak. – Rower z podjazdami, ostrymi zakrętami i odcinkami brukowanymi udało mi się pojechać mocno (średnia 37km/h), ale jednak wolnej niż zakładałem. Liczyłem, że będę odrabiał dużo na biegu, jednak po zejściu z roweru spotkałem się z przysłowiową “ścianą”. Nie byłem w stanie biec szybciej niż 4 min/km. Powietrze dosłownie stało w miejscu – wspomina siedlczanin.

Mimo tak trudnych warunków siedlczanin nie tylko dobiegł na metę, co nie wszystkim się udało, ale stanął na podium. Gratulujemy.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?