SPIN

Gibek i Zemlik wzmacniają KPS, odchodzi Rejowski

Aneta Borkowska wtorek, 5 lipca 2016, 08:57 Sport

Do siedleckiego zespołu dołączy dwóch siatkarzy. Od nowego sezonu nasze barwy reprezentować będzie: Krzysztof Gibek oraz Sławomir Zemlik. W przyszłym sezonie na parkiecie nie zobaczymy Pawła Rejowskiego, który związany był z klubem przez ostatnie 6 sezonów. 

Krzysztof Gibek – 24-letni przyjmujący, ostatnio grał w II-ligowym AZS Cementownia Odra S.A. Opole, gdzie spędził ostatnie 5 sezonów. Wcześniej reprezentował rodzimy klub – KS Warta Działoszyn. Mierzy 190 cm i waży 87 kg, piłę atakuję na pułapie 347 cm.

Sławomir Zemlik mierzy 200 cm i w listopadzie skończy 24 lata. Urodził się w Malborku i w tamtejszym Jurandzie rozpoczynał swoją przygodę z siatkówką. Do Gdańska trafił w 2010 roku. Reprezentował klub w kategorii juniora oraz w Młodej Lidze. Był czołowym graczem zespołu LOTOSU Trefla, który sięgnął po mistrzostwo tych rozgrywek w sezonie 2012/2013 oraz po brązowy medal rok później. Zemlik zadebiutował w PlusLidze w sezonie 2013/2014. Przed rokiem został wypożyczony do austriackiego klubu Posojilnica Aich/Dob. Zadebiutował również w Lidze Mistrzów, w której pojawiał się na parkiecie w spotkaniach z niemieckim VfB Friedrichshafen oraz późniejszym triumfatorem rozgrywek, rosyjskim Zenitem Kazań. W sezonie 2015/2016 Zemlik wrócił do Gdańska i od lutego trenował pod okiem Andrei Anastasiego razem z pierwszą drużyną LOTOSU Trefla. Pod koniec listopada po młodego przyjmującego sięgnął I-ligowy KS Espadon Szczecin z którym wywalczył brązowy medal pokonując w małym finale ekipę Ślepska Suwałki.

źródło: KPS Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?