SPIN

Wyniki tegorocznych matur

Aneta Borkowska wtorek, 12 lipca 2016, 09:21 Siedlce

W Siedlcach egzamin maturalny najlepiej napisali uczniowie „Prusa”, którzy zdali go w stu procentach. Na drugim miejscu uplasowała się „Królówka”, tam tylko 4 uczniów będzie przystępować do poprawki.

W tym roku w naszym mieście do egzaminu maturalnego przystąpiło  1200 uczniów z 8 liceów (797 osób) i 6 techników (403 osób). Ogółem nie zdało 209 osób z czego 151 będzie miało szansę poprawki w sierpniu, a 58 maturzystów musi poczekać z tym rok.

Z danych przedstawionych przez miejski ratusz wynika, że z tegorocznym egzaminem maturalnym najlepiej poradzili sobie uczniowie I LO im. Bolesława Prusa. Placówka może poszczycić się tym, że wszyscy (252 osoby) podchodzący do matury ją zdali. W „Królówce” na 255 maturzystów nie zdało 4 (wszyscy mają szansę poprawić ją w sierpniu), w Żółkiewskim zdawało maturę 110 uczniów, z czego poprawka czeka 8 osób. Najgorszy wynik zanotowało liceum przy tzw. Kolejówce. Maturę zdało 7 z 25 osób.

Wyniki innych liceów:
ZSP nr 1 (III LO „Elektryk”) – zdawało 65 osób, nie zdało 20 (poprawka w sierpniu czeka na 15 osób),
ZSP nr 2 (VI LO „Ekonomik”) – zdawało 47 osób, nie zdało 24 (poprawka w sierpniu czeka na 17 osób),
ZSP nr 3 (VIII LO „Samochodówka”) – zdawało 12 osób, nie zdało 6 (wszyscy mają szansę poprawić się w sierpniu),
ZSP nr 4 (IX LO) – zdawało 31 osób, nie zdało 7 (wszyscy mają szansę poprawić się w sierpniu),
ZSP nr 6 (VII LO „Kolejówka”) – zdawało 25 osób, nie zdało 18 (poprawka w sierpniu czeka na 11 osób).

Wśród techników najlepiej wypadł „Elektryk”. W placówce na 153 maturzystów, nie zdało 17 (14 osób ma szansę poprawić się sierpniu).

Wyniki innych techników:
ZSP nr 2 – zdawało 77 osób, nie zdało 22 (poprawka w sierpniu czeka na 12 osób),
ZSP nr 3 – zdawało 101 osób, nie zdało 47 (poprawka w sierpniu czeka na 32 osoby),
ZSP nr 4 – zdawało 43 osoby, nie zdało 21 (poprawka w sierpniu czeka na 18 osób),
ZSP nr 5 – zdawało 10 osób, nie zdało 4 (poprawka w sierpniu czeka na 1 osobę),
ZSP nr 6 – zdawało 19 osób, nie zdało 11 (poprawka w sierpniu czeka na 6 osób).

Matury nie zdał więc co 10 siedlecki licealista i co 3 uczeń technikum. Siedlce wypadły o 4% lepiej od średniej krajowej w kategorii liceów, i o 1% lepiej w kategorii techników. Pełne i oficjalne rezultaty tegorocznego egzaminu maturalnego (już po uwzględnieniu poprawek) będą ogłoszone 12 września.

11 komentarzy

 1. bankier dodano 5 lat temu

  no więc teraz już pora drodzy abiturienci, żebyście się dowiedzieli że 90% tego czego musieliście się nauczyć do matury przyda Wam się w życiu jedynie przy odpowiadaniu z kanapy w teleturnieju "1 z dziesięciu" – oczywiście poza językiem obcym 😉

 2. Ola dodano 5 lat temu

  Matko bosko jakie straszne wyniki!!!

 3. Eska dodano 5 lat temu

  A ty zdałbyś maturę?
  Polonistka na ostatnim roku studiów zdaje maturę z polskiego. I dostaje… 48 proc. Jak to możliwe?
  Czy to możliwe, by po pięciu latach studiów polonistycznych ponownie podejść do matury z języka polskiego i zdać ją… gorzej niż za pierwszym razem? Katarzyna Bolęba-Bocheńska, przyszła doktorantka na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, przeprowadziła na sobie taki eksperyment. Jego wyniki opisała na profilu na Facebooku, a jej post wywołał burzliwą dyskusję na temat nie tyle poziomu egzaminu dojrzałości, co sposobu jego sprawdzania.

  – 5 lat temu zdecydowałam się studiować polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Było potwornie trudno, bo tyle, ile Wy książek musieliście przeczytać przez całe liceum, student polonistyki musi przeczytać w ciągu semestru z tylko jednego przedmiotu. Ale udało się, studia skończyłam ze średnią 5 – zaczęła swój wpis na Facebooku Katarzyna Bolęba-Bocheńska. Wyjaśnia w nim, że postanowiła sprawdzić, na ile jest przygotowana do tego, by uczyć i oceniać tych, których uczy. Postanowiła więc jeszcze raz, z marszu, podejść do matury z języka polskiego.

  – Egzamin pisałam rok temu, przed obroną pracy magisterskiej. Chciałam się przekonać, w jaki sposób moja praca zostanie oceniona, sprawdzić, czy studia polonistyczne są w stanie przygotować do matury. Wygląda na to, że nie są – mówi nam doktorantka UJ. Choć zakładała, że wynik powinien być przynajmniej bliski 100 proc, ku jej zdziwieniu jej praca została oceniona na… 48 proc. Lepiej matura poszła znacznej części zdających egzamin absolwentów szkół średnich, a nawet jej samej – pięć lat wcześniej.

  Poprosiła więc o wgląd do pracy. I tu kolejne zaskoczenie. – Nie ukrywam – moje wypracowanie to mały artykuł naukowy. Nawet przypisy zrobiłam (…), więc klucz średnio miał zastosowanie do mojej pracy – wyjaśniała we wpisie na Facebooku. Okazało się bowiem, że punkty zostały odjęte m.in. za skreślenia, nie doceniono za to, że zdająca powołała się na autorytety. Napisała więc wniosek o ponowne przeliczenie punktów. Jedyne, co udało się jej wywalczyć, to uznanie, że nie pisała w edytorze tekstowym, w związku z tym miała prawo do skreśleń – przyznany dodatkowy punkt podniósł ogólny wynik do 50 proc.

  http://www.msn.com/pl-pl/styl-zycia/nowoczesne-zycie/polonistka-na-ostatnim-roku-studi%C3%B3w-zdaje-matur%C4%99-z-polskiego-i-dostaje-48-proc-jak-to-mo%C5%BCliwe/ar-BBucFu9?li=AA4WWV&ocid=spartandhp

 4. Kolejarz dodano 5 lat temu

  Kolejówka górą! Na 44 zdających oblało 29!!!

 5. p dodano 5 lat temu

  a gdzie wyniki z liceum katolickiego?

 6. Mak dodano 5 lat temu

  Proszę żeby liceum katolickie pochwaliło się również swoimi wynikami matur, wtedy będzie pełny obraz poziomu nauczania w Siedleckich szkołach średnich.

 7. siedlczanin dodano 5 lat temu

  Pewnie w "katoliku" wypadło najgorzej, ale żeby się nie narażać "wiadomo komu", Prezydenciunio podjął decyzję o nieujawnianiu wyników

 8. Fakt dodano 5 lat temu

  Liceum w Kolejówce jest już w likwidacji.

 9. wow dodano 5 lat temu

  Siedlczaninie, jak tak dobrze zorientowana osoba nie wie, że Prezydent Siedlec nie jest organem prowadzącym Katolika? Więc skąd ma znać jego wyniki? Może zwrócisz się do Kurii, żeby coś powiedziała? A może tylko chcesz pokąsać za nogawki Kudelskiego, jak york? Mam dzieciaka w Katoliku i wiem, że wyniki nie były słabe. A dla wszystkich komentujących: wiecie, w której szkole co roku 100 procent zdaje maturę w pierwszym podejściu, nawet gdy w Prusie i Królówce owalają? Tą szkołą jest… CKU. Sprawdźcie, to się pośmiejecie. Z siebie.

  • Anonim dodano 5 lat temu

   Skąd te nerwy! Jeśli jest tak dobrze, to proponuję się pochwalić wynikami, i tyle w temacie! A póki co… to Katolik właśnie nie chce opublikować tychże…

 10. Jebać Kolejówke dodano 4 lata temu

  Kolejówka zawsze najsłabsza powinni ją zlikwidować.Uczniowie tej placówki nie nadają się do wykonywania swoich zawodów a dyrektor wraz z nauczycielami do wykonywania swojej roli .

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?