SPIN

Jesteśmy w pierwszej dziesiątce najbogatszych

redakcja środa, 13 lipca 2016, 22:49 Siedlce
siedlce

Siedlce są siódmym najzamożniejszym miastem na prawach powiatu w Polsce – wynika z corocznego rankingu tygodnika „Wspólnota”.

Zamożność siedlczanina per capita, czyli dochód miasta przypadający na jedną osobę wyniósł w minionym roku 4 457, 24 zł i dał Siedlcom 7 miejsce w zestawieniu najbogatszych jednostek samorządowych . W porównaniu do roku wcześniejszego (2014) zaliczyliśmy spadek o 4 oczka.

wspolnota zamoznosc_2

Podczas tworzenia zestawienia podobnie jak we wcześniejszych jego edycjach brano pod uwagę tylko dochody własne i otrzymywane subwencje bez środków unijnych. Uwzględniono skutki zmniejszenia stawek, ulg i zwolnień w podatkach lokalnych. Tak osiągniętą kwotę podzielono przez liczbę mieszkańców danego samorządu terytorialnego.

źródło: www.wspolnota.org.pl/opr.bg

22 komentarze

 1. Leszek Myśliński dodano 4 lata temu

  ?????

 2. Siedlczanin dodano 4 lata temu

  Ech… Siedlce moje miasto, moje ukochane miasto! Po takiej informacji czuję, że duma jeszcze bardziej mnie rozpiera!

 3. Pisarz dodano 4 lata temu

  Skoro jest tak dobrze to dlaczego ostatnio tak mało inwestycji.

 4. wdr dodano 4 lata temu

  Dochód nie siedlczanina, czy dochód Miasta (urzedasów) z podatków i emisji papierów dłużnych? Ranking chyba bardziej wymyślony dla naiwnych, ponieważ nie uwzględnia jakże ważnej sfery wydatków miast. Dochód dochodem, ale przy ocenie kondycji miasta i jego zamożności powinno uwzględniać się koszty działalności miasta i wtedy okaże się, że tacy z siedlczan bogacze, jak niejedno miasto w Somalii; -) Dla kogo ta propaganda.?

 5. Babcia dodano 4 lata temu

  Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa do szkoły było było za dalekooooooooooooooo ,tylko kantować tych ciemne owce.

 6. Rybka. dodano 4 lata temu

  Nie licząc długu miasta który przekracza prawie 300 milionów.

  • Marek dodano 4 lata temu

   tak.. może 500 milionów…

 7. 7 najzamozniejsze????? dodano 4 lata temu

  Czy elewacja (brudna, popękana) na budynku Magistratu świadczy o zamożności???? Katastrofalne alejki Parku Aleksandria, niszczejący od lat budynek Żółkiewskiego, niszczejący budynek po Policji etc etc….to rzeczywiście dowody zamożności?? Same dochody nic nie znaczą przy setkach milionów długów.

  • Siedlczanin od urodzenia dodano 4 lata temu

   Szklanka do połowy pusta. A według mnie do połowy pełna. Świadczy o tym szereg inwestycji w wielu obszarach. Oczyszczalnia, komunikacja miejska, energetyka, budownictwo komunalne, wyremontowane prawie wszystkie przedszkola, szkoły, ośrodki kultury, nowe obiekty sportowe i rekreacyjne, a co najważniejsze inwestycje w młodych ludzi w dziedzinach edukacji, kultury, sportu itp. A to, że miasta nie stać na wszystko to oczywiste. Ja znam swoje miasto od dawna i potrafię docenić dokonania wielu ludzi sprawujących funkcje kierownicze na przestrzeni wielu lat, także o czasach poprzedniego ustroju pamiętając. Cieszmy się dokonaniami i tym co w wyniku tychże mamy.

   • WDR dodano 4 lata temu

    Haha… Inwestycje? To nie są inwestycje
    tylko wydatki. Szkoły wyremontowane? Faktycznie Żółkiewski pięknie wygląda, a był jedną z głównych kiełbas wyborczych PiSu. Energetyka? Kilkadziesiąt milionów złotych na turbiny, które nie działają lub ostatnia wspaniała "inwestycja", czyli zakup łąki przy ul. Gospodarczej haha

 8. mika dodano 4 lata temu

  Oczywiście tylko Siedlce mają problemy. Wszyscy widzą, że tak nie jest wszystkie polskie miasta są w podobnej sytuacji. Malkontenci jak zwykle widzą tylko niedostatki, nie widzą pięknych, zmieniających się Siedlec.

  • Kierowca dodano 4 lata temu

   Pojeździj sobie po Mireckiego, Dąbrowskiego, Bema, Poniatowskiego. Popatrz jak wyglądają parki, budynek urzędu miasta, okolice dworca PKP (brak parkingów). Oczyszczalnia zrobiona za kasę z UE, podobnie jak zakup autobusów (za dużych na potrzeby Siedlec, wożą powietrze nie licząc kursów gdy ludzie jadą do i z pracy). W energetyce od roku nic się nie dzieje…

 9. Mocher dodano 4 lata temu

  Siedlczanin to pracownik urzędu miasta to czuć .

 10. ania dodano 4 lata temu

  Mocher, a Ty dla kogo pracujesz? Opluć, skopać ponizyć, tylko na tyle Cie stać.

  • Anonim dodano 4 lata temu

   napisać, że z UM to "Opluć, skopać poniżyć"

   • nie podoba mi się to dodano 4 lata temu

    Nie było Anonimowo.
    było "czy na pewno?"
    Znów ślecie informacje w świat?

 11. Pisarz dodano 4 lata temu

  Siedlczanin wymienia inwestycje które zrealizowano w latach 2010 – 2013 a więc w poprzedniej kadencji Rady Miasta. Od dwóch lat niewiele w mieście się dzieje ,a miał być remont IV LO, tunel , nowy ratusz ,centrum przesiadkowe.

 12. do 11 komentarza dodano 4 lata temu

  Jak zwykle przedstawiciele opozycji, głównie platformy obywatelskiej stosują metodę atakowania autorów komentarzy, myślących inaczej niż oni, klasyfikowania ich, oceniania, dochodzenia, kto kryje się pod danym nickiem itp., zamiast po prostu ustosunkowania się do komentarza. Brak merytorycznych argumentów pokrywają próbami ośmieszania czy kompromitacji.

 13. Mocher dodano 4 lata temu

  Anusia nie podniecaj się tak często zachowaj to na lepsze czasy,to ci radzi babcia doświadczona z praktyko po wielu or…..ch i to ciekawych i nie zapomnianych .

 14. przyjemniaczek dodano 4 lata temu

  Remont szkół to nie inwestycja. Jaka jest bowiem wartość dodana po remoncie, oprócz estetycznej? Inwestycja to coś takiego, dzięki czemu zarabiamy pieniądze. W Urzędzie Miasta nie wiedzą tak podstawowych rzeczy, więc mnie nie dziwi obecna sytuacja.
  A Magellana już spłaciliście, czy jeszcze coś zostało?

  • WDR dodano 4 lata temu

   Spłacili obligacjami, ale ile kasy poszło na koszta pochodne, za wcześniejszą spłatę, itp. Ogólnie za taką "inwestycję" prokurator jak nic!!!!

 15. Rman dodano 4 lata temu

  Bogatemu nikt nie broni przegrać w karty z Magellanem 8 baniek. Bogatemu wolno… Tylko dziurawe ulice przypominają miejsce w szeregu…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?