SPIN

Do KPS dołączyli kolejni zawodnicy

Aneta Borkowska piątek, 22 lipca 2016, 18:07 Sport

Rocznym kontraktem z klubem związał się Maciej Polański, a Moustapha M’Baye z KPS związał się na zasadzie rocznego wypożyczenia. Dodatkowo Kamil Szaniawski przedłużył kontrakt o kolejny sezon, ale na parkiecie z siedleckich barwach nie zagra już Wojciech Kaźmierczak.

Maciej Polański – ma 23-lata i 200 cm wzrostu. Jest wychowankiem gorzowskiego GTPS-u gdzie w sezonie 2011-2012 występował w I-lidze. Jego siatkarski talent został zauważony przez szkoleniowców ZAKSy Kęzierzyn-Koźle w której to miał okazję grać w sezonach 2012-2015 z najlepszymi zawodnikami w kraju. Reprezentując swój klub w rozgrywkach Młodej Ligi i Plus Ligi Maciej zbierał cenne doświadczenie. W ostatnim sezonie został wypożyczony do niemieckiego Chemie Volley Mitteldeutschland gdzie rozegrał sezon w rozgrywkach Bundesligi.

Moustapha M’Baye – urodzony w Gdańsku 23-letni zawodnik jest wychowankiem LOTOSU Trefla. Jego wzrost to 199 cm. Gdański klub reprezentował w kategoriach kadeta, juniora, w II lidze i Młodej Lidze, a od sezonu 2012/2013 był członkiem zespołu występującego w PlusLidze. W najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował w październiku 2013 roku, jednak nie wywalczył sobie stałego miejsca w meczowym składzie. W Gdańsku wraz z drużyną zdobył wicemistrzostwo Polski, Puchar Polski oraz złoty i brązowy medal Młodej Ligi. W sezonie 2015/2016 Mustapha reprezentował barwy pierwszoligowego APP Krispolu Września. Z drużyną z województwa wielkopolskiego zmagania zakończył na piątym miejscu, a sam nabierał wiele boiskowego doświadczenia na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej.

źródło: KPS Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?