SPIN

Harcerskie wakacje

Aneta Borkowska piątek, 29 lipca 2016, 09:31 Społeczeństwo

Wakacje to w harcerskim kalendarzu tradycyjnie czas obozu, który jest kulminacją całego roku działalności. Obóz jest podsumowaniem pracy wychowawczej, testem zdobytych umiejętności, ale także doskonałą okazją do nauki, tego, czego trudno nauczyć się w ”czterech ścianach harcówki”.

W tym roku obóz hufca ZHP „Podlasie” im. H Sienkiewicza w Siedlcach zlokalizowany był w miejscowości Ostrowo k. Jastrzębiej Góry. W ciągu dwóch tygodni uczestnicy obozu poznali szereg technik survivalowych, które są przydatne podczas każdej harcerskiej (i nie tylko harcerskiej) wyprawy. Obóz jest także doskonałą okazją do zawarcia nowych znajomości i wymiany doświadczeń. Równolegle z obozem hufca w Orzyszu odbywał się obóz jednej z wielu siedleckich drużyn – 11 WDH „Darnia” działającej przy Szkole Podstawowej nr 11.

harcerze2

Koniec obozu nie oznacza końca harcerskiej pracy w letnie miesiące. Zaledwie w tydzień po zakończeniu obozu członkowie Harcerskiego Klubu Ratowniczego wzięli udział w zabezpieczeniu medycznym Światowych Dni Młodzieży odbywających się na terenie naszej diecezji.

Już w najbliższy wtorek (2 sierpnia) siedleckich harcerzy będzie można spotkać w kinie Helios, gdzie instruktorki naszego hufca będą prowadzić zajęcia i zabawy dla najmłodszych, a ratownicy z klubu HKR Siedlce będą prowadzić dla wszystkich zainteresowanych naukę pierwszej pomocy. Zachęcamy gorąco do udziału w tym przedsięwzięciu. Będzie to nie tylko okazja do doskonałej zabawy, ale także możliwość zapoznania się z ofertą zajęć proponowanych przez siedleckich Hufiec.

harcerze1

Pełną galerię zdjęć z obozu w Ostrowie odnaleźć można na stronie www.siedlce.zhp.pl natomiast galeria zdjęć z obozu w Orzyszu dostępna jest TUTAJ

źródło: phm. Andrzej Ryś – zespół promocji i wizerunku hufca

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?