SPIN

Odzyskane rzeczy z kradzieży. Sprawdź czy nie twoje

Aneta Borkowska piątek, 29 lipca 2016, 08:41 Aktualnie

W minionym tygodniu w policyjnym areszcie trzykrotnie zatrzymywano sprawców kradzieży z włamaniami.

Pierwsza sprawa dotyczyła włamania do pustostanu stanowiącego własność STBS-u. Pracujący przy tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 34 – letniego siedlczanina, który skradł stamtąd elementy metalowe o wartości kilkuset złotych, które miały najprawdopodobniej trafić na skup złomu.

W drugim przypadku 30 – letni mężczyzna włamał się do hali magazynowej jednej z firm, skąd usiłował skraść różne przedmioty. Został ujęty na gorącym uczynku przez zgłaszającego, który następnie przekazał go patrolowi policji.

Przy trzeciej ze spraw 24 lipca dwóch mieszkańców Siedlec wracając w godzinach porannych z pracy na terenie osiedla warszawska zauważyło dwóch innych podejrzanie zachowujących się młodych mężczyzn przebywających w rejonie parkingu. Po ich zatrzymaniu okazało się, że posiadają oni przy sobie przedmioty, które mogą pochodzić z włamań do zaparkowanych samochodów.

W siedleckiej komendzie zabezpieczone zostały m. in. takie rzeczy jak okulary, urządzenie Wi-Fi oraz portfele, które pochodzą najprawdopodobniej z kradzieży do pojazdów na terenie osiedla warszawska, a których właściciele dotychczas nie zgłosili tych faktów na policji. Siedleccy funkcjonariusze zabezpieczyli także inne przedmioty tj.: narzędzia, ponton, śpiwór, namiot, akumulator żelowy oraz zagęszczarkę do piachu, które również mogły zostać pozyskane w wyniku przestępstw.

Jeżeli ktoś na załączonych zdjęciach rozpoznaje swoją własność proszony jest o kontakt z oficerem dyżurnym siedleckiej komendy pod nr tel. 25-643-23-60 lub 997.

autor: podinsp. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?