SPIN

Mural Powstańczy w siedleckim więzieniu

Aneta Borkowska poniedziałek, 1 sierpnia 2016, 15:50 Siedlce

W związku z obchodami 72 rocznicy Powstania Warszawskiego w Zakładzie Karnym w Siedlcach, na placu spacerowym, powstał mural. Namalowali go więźniowie.

Skazani odbywający karę w Zakładzie Karnym w Siedlcach mieli możliwość bliższego poznania historii Powstania Warszawskiego dzięki prowadzonej od połowy lipca edukacji na temat wydarzeń z sierpnia 1944 roku. Skazani mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o Powstaniu Warszawskim oraz wysłuchać tematycznych audycji radiowych przez radiowęzeł zakładu karnego.

zaklad karny2

Wychowawcy do spraw kulturalno-oświatowych, który wspólnie z grupą skazanych podjęli się wykonania muralu na ścianie jednego z placów spacerowych. Projekt muralu powstał przy udziale osadzonych z oddziału terapeutycznego dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo. W malowaniu muralu brali udział osadzeni ze wszystkich oddziałów mieszkalnych.
Dzieło, które powstało na ścianie spacerniaka ma skłonić do refleksji wszystkich tam przebywających.

źródło: Służba Więzienna / zdjęcia mł. chor. Zbigniew Śpiewak

5 komentarzy

 1. Anonim dodano 5 lat temu

  Gdzie było to "Powstanie Bohaterów"?

 2. Anonim dodano 5 lat temu

  Uważam ,że mural jest graficznie i plastycznie bardzo dobry. Szkoda , ze artyści zza krat nie malowali muralu na ŚDM na murze przy ckis

 3. kimono62nie wlas dodano 5 lat temu

  Chyba za te łapowki co klawisze brali to troche farb chłopakom kupili mural cacy szkoda że nie malowali na zewnątrz to mógłby każdy zobaczyć pozdrawjam chłopaków trzymajcie się

 4. Levap dodano 5 lat temu

  Co w przypadku, gdy powstaniec z muralu jest jakby wierna kopia osoby, ktora znam i ktora nie ma pojecia, ze (prawdopodobnie) wykorzystano jej wizerunek bez zgody?

 5. anosw dodano 5 lat temu

  zapomniano tylko dodać, że ci "więzienni artyści" byli tylko tłem dla dwojga cywilnych ARTYSTÓW którzy wykonali znaczną większość tego muralu !!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?