SPIN

Pielgrzymi z Siedlec wyruszyli na Jasną Górę

redakcja wtorek, 2 sierpnia 2016, 23:26 Siedlce

pielgrzym

Ok. godz. 8.20 spod kościoła katedralnego wyruszyła siedlecka kolumna 36. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Hasłem tegorocznego pielgrzymowania są słowa „Błogosławieni miłosierni”.

Mszy św. inaugurującej 36. PPP przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda. Pątnicy dotrą do Częstochowy 14 sierpnia.

Jak co roku w Siedlcach pielgrzymów żegnali najbliżsi: rodzina i przyjaciele, a także przypadkowi przechodnie. Wśród pątników dużą część stanowią nastolatkowie i ludzie młodzi. Wyposażeni w podręczne plecaki, karimaty i zapas wody pielgrzymi przejdą dzisiaj 30 km. Pierwszym noclegiem kolumny siedleckiej będą Wodynie.

pielgrzym_4

– To moja kolejna, czwarta już pielgrzymka – mówi Marta, 28-letnia siedlczanka. – W tym roku podziękuję Matce Bożej za zmianę pracy, zdrowie i duchowy spokój. Prosić o nic nie będę – śmieje się.

– Nie wiem czym mogę wytłumaczyć swoją obecność na pielgrzymce –  zastanawia się Rafał. – Nie wiem czego w tym więcej, czy potrzeby jeszcze bliższego, bardziej osobistego kontaktu z Bogiem, spojrzenia z boku na życie, odpoczynku, wyciszenia czy potrzeby zamanifestowania swojej wiary? Myślę, że wszystkiego po trochu.

pielgrzym_8

Pielgrzymi podlascy przemierzają trasę w dwóch kolumnach: bialskiej i siedleckiej. Mają do pokonania od 350 do 420 kilometrów.

Trasa kolumny siedleckiej:

Siedlce – Wodynie
Wodynie – Żelechów
Żelechów – Dęblin
Dęblin – Czarnolas
Czarnolas – Ciepielów
Ciepielów – Jasieniec Iłżecki
Jasieniec Iłżecki – Suchedniów
Suchedniów – Kostomłoty
Kostomłoty – Jedle
Jedle – Żelisławice
Żelisławice – Przyrów
Przyrów – Mirów
Mirów – Jasna Góra

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?