SPIN

Niebezpieczne odpady na działce

Aneta Borkowska środa, 3 sierpnia 2016, 11:20 Siedlce

Wczoraj z działki przy ul. Miodowej w Siedlcach usunięto ponad 20 m sześciennych niebezpiecznych odpadów. Najprawdopodobniej beczki ze zużytym olejem, stare części samochodowe, opony oraz odpady budowlane ktoś wyrzucił w nocy.

Około godz. 13. urząd został powiadomiony o tym przez jednego z mieszkańców ul. Ogrodowej. Na miejsce wezwano wszystkie służby miejskie oraz straż pożarną i policję. Teren został wygrodzony i zabezpieczony. W stercie śmieci policjanci zabezpieczyli także rzeczy, które mogą wskazywać na sprawcę.

Na miejsce zdarzenia wezwana została wyspecjalizowana także firma zajmująca się utylizacją niebezpiecznych substancji. Prace trwały do godz. 21. Usunięto i wywieziono wszystkie zgromadzone tam odpady. Zdjęto także warstwę ziemi, która nasiąknięta została olejem. Wszystkie zebrane odpady i ziemia poddane zostaną utylizacji.

Postępowanie z sprawie podrzucenia niebezpiecznych odpadów prowadzi Komenda Miejska Policji. Wstępne ustalenia pozwalają domniemywać, że śmieci pochodzą z jednej z mieszczących się w okolicy firm.

Więcej zdjęć TUTAJ (kliknij)

źródło: UM

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?