SPIN

Pomoc mierzona kilometrami w Siedlcach

Aneta Borkowska sobota, 6 sierpnia 2016, 09:53 Aktualnie, Sport

bieg jacka1

Bieg Siedleckiego Jacka przyłącza się do dobroczynnej akcji zbierania kilometrów dla niepełnosprawnych dzieci. Uczestnicy tegorocznej edycji biegu będą mogli zbierać kilometry w ramach ogólnopolskiej akcji Pomoc Mierzona Kilometrami.

Na czym to polega?

Pomoc Mierzona Kilometrami to akcja społeczna, dzięki której każda aktywna sportowo osoba może zamienić pokonane przez siebie kilometry na wsparcie finansowe dla niepełnosprawnych dzieci, podopiecznych Fundacji TVN Nie jesteś sam. Aby pomagać wystarczy motywacja, mobilizacja i telefon z GPS oraz aplikacja Endomondo.

Pomagać może każdy, niezależnie od posiadanego sprzętu i operatora usług telekomunikacyjnych. Kilometry każdy zbiera według własnych możliwości, nie trzeba być sportowcem. Zasada jest jedna – im częściej aplikacja będzie włączona, tym więcej kilometrów uzbiera się do wspólnej puli.

Zachęcamy Was do udziału w akcji Pomoc Mierzona Kilometrami już dziś! Zróbmy razem coś dobrego! Każdy uczestnik Biegu Siedleckiego Jacka, startując na wybranym przez siebie dystansie dorzuca kolejne 5 km lub 21,097 km, które przybliżą nas do osiągnięcia szczytnego celu. Każdy kilometr ma znaczenie, dlatego nie ma na co czekać!

Sprawdź, jak to działa.

Aplikacja Endomondo jest bardzo popularna w świecie biegaczy i osób aktywnych. Niejeden z Was trenuje, korzystając właśnie z tej apki. Podpowiadamy, jak przy okazji swojego treningu, pomagać innym. Nic prostszego i przyjemniejszego. Wystarczy włączyć aplikację Endomondo, dołączyć do Rywalizacji/Challenge: Pomoc Mierzona Kilometrami i rozpocząć swój trening.

Do wspólnego zbierania kilometrów zapraszamy Was nie tylko w dniu VII Biegu Siedleckiego Jacka, ale również podczas cotygodniowych otwartych treningów przygotowujących do startu. Nasi trenerzy czekają na Was w każdy wtorek o godz. 18:00 na stadionie lekkoatletycznym.

Łatwo złapać bakcyla na pomaganie – zbierać kilometry możecie w dowolnej chwili podczas wybranej aktywności: wędrowanie, chodzenie, fitness walking, bieganie, jazda na rowerze, kolarstwo, kolarstwo górskie, jazda na rolkach lub na wózku inwalidzkim.  Sekretem sukcesu akcji jest połączenie trzech elementów – wykorzystania nowych technologii, pasji do bycia aktywnym oraz chęci do pomagania dzieciakom! Od pierwszej edycji akcji w aktywne pomaganie zaangażowało się tysiące Polaków, którzy z roku na rok biją kilometrowe rekordy!

W 2013 Polacy wspólnie pokonali 40 mln kilometrów, w kolejnym roku dystans wzrósł do 80 mln km, aby w 2015 roku osiągnąć poziom 115 mln! Czy w tym roku padnie kolejny rekord? To zależy wyłącznie od Was! Ile kilometrów uda nam się zebrać podczas Biegu Siedleckiego Jacka? Im więcej osób weźmie udział w biegu, tym więcej kilometrów zgromadzimy. Do dzieła! Zapisz się na Bieg!

Zbieraj kilometry razem z nami.
Więcej o akcji Pomoc Mierzona Kilometrami przeczytacie na: kilometrami.pl

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.