SPIN

Ponownie wybuchł pożar kamienicy przy 3-Maja aktualizacja

Aneta Borkowska poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 21:41 Aktualnie, Siedlce

pozar

Dzisiaj (8 sierpnia) przed godziną 19. zapaliło się poddasze jednej z kamienic przy ul. 3-Maja. W gaszeniu pożaru brało udział kilka zastępów straży pożarnej. Mieszkańców kamienicy ewakuowano. Obecnie trwa szacowanie uszkodzeń.

Aktualizacja 9 sierpnia (godz. 9):

Jak podaje Polskie Radio RDC strażacy ponownie musieli pojawić się na miejscu zdarzenia. Około 3 nad ranem mieszkańcy zawiadomili służby o ponownym pożarze na poddaszu. Jak powiedział Paweł Kulicki, oficer prasowy siedleckiej straży przy tak dużej ilości drewnianych elementów, któreś musiało być niedogaszone. Obecnie na miejscu jest 12 zastępów, trwa dogaszenie. Mieszkańcy ponownie zostali ewakuowani. Na miejscu jest Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który po zakończeniu akcji ma sprawdzić, czy będą mogli wrócić do budynku.

Ulica 3 Maja na odcinku od Kilińskiego do Armii Krajowej jest nieprzejezdna. Nie wiadomo, ile potrwa dogaszanie ognia.

Aktualizacja 9 sierpnia (godz. 13.30):

Ulica 3-Maja jest już przejezdna. Jeszcze dziś do swoich mieszkań będzie mogło wrócić 6 z 10 ewakuowanych rodzin. O zamknięciu 4 innych lokali zadecydował inspektor nadzoru budowlanego Robert Naumiuk. Remont oraz zapewnienie lokali zastępczych dla poszkodowanych rodzin, pozostaje w kwestii właścicielki. kamienicy.

2 komentarze

  1. gość dodano 5 lat temu

    To Im właścicielka wyremontuje……..

  2. ktos dodano 5 lat temu

    A może ty im wyremontowane tujesz co…? Cwaniaków pełno zawsze…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?