SPIN

Oczami Kobiet: „Boska Florence”

Aneta Borkowska niedziela, 14 sierpnia 2016, 09:24 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza 24 sierpnia o godz. 19. na kolejną odsłonę cyklu Oczami Kobiet. Tym razem będzie można zobaczyć film biograficzny „Boska Florence”.

Niezwykle zabawna prawdziwa historia kobiety, która mimo braku talentu podbiła sceny operowe świata budząc śmiech zamiast zachwytów. Historia Florence Foster Jenkins stała się kanwą komedii „Boska!”, która również w Polsce zdobyła serca publiczności.
Florence Foster Jenkins kochała muzykę ponad życie. Niestety bez wzajemności. Natura obdarzyła ją słuchem i głosem, które nawet głuchego doprowadziłyby do rozpaczy. Florence jednak pragnęła śpiewem podbić świat i w pewnym sensie jej się to udało. Jako dziedziczka sporej fortuny i narzeczona St. Clair Bayfielda – brytyjskiego aktora arystokraty, posiadała atuty, przy których jej brak talentu wydawał się nieistotną przeszkodą. Dzięki heroicznym staraniom ukochanego udawało się jej występować na Broadwayu i nagrywać płyty, a przede wszystkim wciąż wierzyć w swój dar. Jednak gdy zapragnęła ukoronować swój tryumf koncertem w słynnym Carnagie Hall nawet Bayfield wpadł w panikę. Ale czegóż nie robi się dla ukochanej.

reżyseria: Stephen Frears,
scenariusz: Nicholas Martin,
aktorzy: Rebecca Ferguson, Meryl Streep, Hugh Grant,
gatunek: biograficzny/komedia,
kraj produkcji: USA, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 110 minut,

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.