SPIN

HOSANNA FESTIVAL – SIEDLCE 2016

Aneta Borkowska poniedziałek, 15 sierpnia 2016, 08:17 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 29 sierpnia na XXIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „HOSANNA FESTIVAL – SIEDLCE 2016”. Amfiteatr.

Hosanna Festival to dni wypełnione pozytywnym brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością, tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi. Co roku Hosanna przyciąga dziesiątki młodych i utalentowanych muzyków z całej Polski oraz rzeszę publiczności. Za główny cel, obok upowszechniania szeroko pojętej kultury, kształtowania gustów i wrażliwości muzycznej, festiwal stawia sobie równie ambitne zadanie formowania młodego pokolenia Polaków otwartego na wartości chrześcijańskie i ogólnoludzkie. Jest też świetną okazją do promocji oraz wspierania utalentowanych zespołów oraz solistów muzyki chrześcijańskiej z całej Polski.

W programie:

Festiwal rozpocznie się w piątek duchowym przygotowaniem czyli Eucharystią w intencji darczyńców, uczestników i organizatorów festiwalu, po której odbędzie się koncert Uwielbienia prowadzony przez Wspólnotę Jednego Ducha z Siedlec.

Sobota to zmagania konkursowe w Sali Teatralnej CKiS w Siedlcach, które oceniać będzie profesjonalne jury. Wieczorem odbędzie się koncert zespołu Exodus15. To zespół muzyczny założony z inicjatywy Fundacji Proem w 2005 roku. Jak sami muzycy o sobie mówią Exodus15 to grupa przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki i chęć służenia Bogu i ludziom. Grają inspirującą ludzi muzykę uwielbienia dla Boga oraz tworzymy nowoczesną muzykę dla dzieci i rodzin.

Niedziela rozpoczyna się wspólną Eucharystią, po której już po raz czwarty na deskach amfiteatru rozpocznie się przegląd zespołów pielgrzymkowych, a po południu  mikrofony przekażemy laureatom sobotniego konkursu. Później nastąpi długo oczekiwany i niezwykle emocjonujący moment festiwalu – ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród zwycięzcom.
Wieczór uświetni koncert Soul’n’Voices – zdobywców Grand Prix poprzedniej edycji festiwali. Jak sami o sobie piszą –  Soul’n’Voices to różnorodność brzmień i charakterów. Choć każdy z nich jest inny, a to co ich łączy to pasja do muzyki. W zespole rozwijają się i realizują marzenia. Paleta temperamentów i miliony pomysłów na minutę sprawiają, że każda próba i koncert jest dla nich wielkim wyzwaniem i przyjemnością.

Gdy na deskach amfiteatru królować będzie muzyka, na terenach zielonych wokół obiektu, wiele atrakcji dla całej rodziny. Konkursy, gry integracyjne, zawody sportowe, malowanie twarzy, zabawy z clownami, zjeżdżalnie, trampoliny, dmuchane zamki i Festiwalowa tradycja – konkurs fantowy, w którym każdy los wygrywa.

Festiwal organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej. Wstęp bezpłatny.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.