SPIN

Oznakuj swój rower

Aneta Borkowska środa, 24 sierpnia 2016, 10:02 Społeczeństwo

W najbliższą sobotę (27 sierpnia) siedleccy policjanci będą za darmo znakować rowery. Akcja „Oznakuj swój rower” od wielu lat cieszy się powodzenie, a najbliższe zabezpieczanie przed kradzieżą odbywać się będzie w budynku „A” KMP przy ul. Starowiejskiej 66 od godz. 10. do 14.

Znakowanie polega na wygrawerowaniu w kilku miejscach kombinacji cyfr i liter przypisanych tylko jednemu rowerowi. Taki kod umieszczany jest w kilku miejscach. Podczas kontroli patrole sprawdzają, czy dany rower ma oznakowanie, jeśli ma – sprawdzają dalej w policyjnej bazie danych, czy nie figuruje jako skradziony. Usunięcie tego numeru przez złodzieja wiąże się również z koniecznością jego spiłowania z ramy, co spowoduje zmiany w jej strukturze. Ujawnienie takich zmian na ramie również będzie zwracało uwagę kontrolujących policjantów, że najprawdopodobniej rower został wcześniej skradziony.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?