SPIN

7. Bieg Siedleckiego Jacka: Upał i nadludzki wysiłek

redakcja niedziela, 28 sierpnia 2016, 21:40 Sport

bieg jacka021

Ponad tysiąc osób wzięło udział w największej imprezie biegowej w regionie – 7. Biegu Siedleckiego Jacka. Na najdłuższym ponad 21-kilometrowym dystansie kolejny rok z rzędu najszybsi byli Kenijczycy.

Impreza, której pierwsza edycja miała miejsce w 2010 roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem w całym regionie. W siódmej edycji Biegu Siedleckiego Jacka na dystansie 5 i 21 km reprezentantów miały takie miasta jak Warszawa, Biała Podlaska, Mińsk Mazowiecki, Kraków, Lublin czy Białystok. Podobnie jak w ubiegłym roku z nieba lał się żar. Żeby pomóc zawodnikom organizatorzy ustawili na trasie półmaratonu kurtyny wodne, a wolontariusze czekali na biegaczy z wodą, napojami izotonicznymi i … bananami.

bieg jacka miloszZwycięzca biegu na 900 metrów: Miłosz Lubelski

Kolejny siedlecki półmaraton zdominowali Kenijczycy z grupy menadżerskiej Benedek Team. Jako pierwszy na metę wbiegł Moses Masal Komon, drugi był Wilson Wambugu Kamau. Trzeci był Polak Przemysław Dąbrowski. Na czwartej pozycji uplasował się Białorusin Dzmitry Hryhoryeu.

Trzymałem się razem z Przemkiem, ale Kenijczycy byli nie do dogonienia. Próbowaliśmy się z nimi ścigać, ale oni bardzo mocno zaczęli. Sam bieg od strony organizacyjnej był dopracowany.

Jeszcze mniejsze szanse na podium miały polskie półmaratonki. Trzy zgłoszone Kenijki nie dały im szans. Polskę najlepiej reprezentowała Izabela Parszczyńska, której do zwyciężczyni zabrakło ponad dwóch minut.

Jestem w Siedlcach po raz drugi. Wybrałam Bieg Siedleckiego Jacka zamiast BMW Półmaratonu Praskiego. Jak było z konkurencją? W sumie, poza Kenijkami jej nie było. W pewnym momencie miałam wrażenie, że jestem na treningu, bo za moimi plecami nie było innej zawodniczki.

bieg jacka kobieta4. miejsce w półmaratonie kobiet: Izabela Parszczyńska

Pierwszym siedlczaninem, który przekroczył linię półmaratonu był 45-letni Piotr Mierzejewski z Yulo Run Team Siedlce (7. miejsce), a najszybszą siedlczanką była Beata Dąbrowska (11. miejsce wśród kobiet). 

W biegu na 5 km mężczyzn zwyciężył Mateusz Kaczor z Radomia. Drugi dobiegł Krzysztof Żebrowski, a za nim Marek Mitrofaniuk (Siedlce). Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Izabela Trzaskalska (16 minut), która wyprzedziła drugą Beatę Lupę o ponad półtorej minuty.

Tradycyjnie już podczas Biegu Siedleckiego Jacka zorganizowano marsz nordic walking, a także biegi dla dzieci. Nowością podczas tegorocznej imprezy były testy antydopingowe dla zwycięzców półmaratonów i biegu na 5 km. Po raz pierwszy też obie trasy prowadziły przez centrum miasta.

bieg jacka janiak12. miejsce w półmaratonie mężczyzn: Paweł Janiak

Przypomnijmy, że pomysłodawcami Biegu Siedleckiego Jacka jest dwójka młodych biegaczy Rafał Wysocki i Łukasz Kosieradzki, a organizatorem głównym jest Agencja Rozwoju Miasta Siedlce.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?