SPIN

Spektakl „Siedlczanie do tańca i do różańca”

Aneta Borkowska niedziela, 28 sierpnia 2016, 14:10 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Siedlczanie caly

W niedzielę (4 września) o godz. 19. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl „Siedlczanie do tańca i do różańca”.

We wspólnie przygotowanym spektaklu teatralnym, siedleccy artyści zaprezentują dzieje miasta i diecezji na kanwie historii narodu i Kościoła na naszych ziemiach. Przedstawienie ukaże to co najbardziej charakterystyczne dla naszego regionu – religijność, patriotyzm, pokojowe współistnienie i przenikanie się różnych kultur, tradycji i religii. Wyrazistym znakiem tej symbiozy jest fenomen Unii Brzeskiej i losy Unitów Podlaskich.

Spektakl jest zaproszeniem do podróży przez najbardziej przełomowe momenty naszych dziejów, które jak w tajemnicach różańca układają się w sentencje radosnych, bolesnych i chwalebnych wydarzeń. Widzowie przeżyją więc czasy rozkwitu miasta i diecezji, ale też doświadczenia zaborów i wojen, okupacji i komunizmu, w których Polaków umacniała wiara oraz wstawiennictwo Matki Bożej Kodeńskiej. Na koniec widowisko ukaże też rozwój i niezwykłą dynamikę zmian, które dokonały się w mieście w ostatnich latach, szczególnie od czasu wizyty Jana Pawła II w Siedlcach i wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Premiera spektaklu miała miejsce podczas Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Siedleckiej.

Scenariusz i reżyseria: Iwona Maria Orzełowska
Choreografia: Iwona Maria Orzełowska, Joanna Woszczyńska
Występują: Teatr Tańca Caro, Alternatywny Teatr Tańca LUZ, ZPiT ZS ”Chodowiacy”, Cats Claw Crew, Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach
Konsultacje: ks. Wojciech Hackiewicz

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.