SPIN

Znamy nazwiska laureatów „Aleksandrii”: m.in. dyrektor „Prusa”, wiceprezes „Pogoni”

Aneta Borkowska niedziela, 4 września 2016, 16:57 Aktualnie, Siedlce

W Sali Białej trwa właśnie uroczyste wręczanie Aleksandrii, czyli Honorowych Nagród Prezydenta Miasta Siedlce. Wśród tegorocznych laureatów są m.in. ks. Wojciech Hackiewicz, Andrzej Kopiec, Andrzej Materski i Mariusz Woszczyński.

Od 20 lat „Aleksandria” trafia do rąk osób i instytucji, które przyczyniają się do rozwoju miasta w różnych sferach życia. Ma charakter honorowy i pozbawiona jest dodatkowych gratyfikacji.

 – Miasto, które nie potrafi przyciągnąć do siebie i zatrzymać ludzi i o światłym umyśle jest miastem bezwartościowym. Nasze Siedlce mają coś takiego, już od czasów księżnej Aleksandry, że przyjeżdżają do nich takie wartościowe osoby – powiedział podczas uroczystości prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. – To dla mnie zaszczyt, że dzisiaj mogłem kolejnym laureatom wręczyć statuetkę tej pięknej dziewczyny jaką jest Aleksandria.

W tym roku do grona 149 osób dołączyło 6 kolejnych. Są to:

ks hackiewicz

ks. Wojciech Hackiewicz – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży i Diecezjalny Koordynator Światowych Dni Młodzieży. Jest pomysłodawcą i organizatorem Jerycha Młodych, a także wykładowcą w WSD i Instytucie Teologii oraz diecezjalnym asystentem Akcji Katolickiej. 

„Nie ośmieliłbym się przyjąć tej nagrody gdybym nie robił tego w imieniu wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie tych wyjątkowych dni jakimi były dni w diecezji w ramach Światowych Dni Młodzieży. Myślę, że nagrodą za nasz trud były słowa Portugalczyka, który stwierdził, że chciałby w Siedlcach spędzać emeryturę.”

heciak

Stefania Hęciak – biolog, wieloletni pracownik siedleckiej uczelni. Od 25 lat jest współorganizatorem Siedleckiego Forum Nauczycieli i Wychowawców, przez 3 kadencje radna Miasta Siedlce.

Bardzo dziękuję za tę nagrodę, ale sama nic nie mogę. Bez osób, z którymi współpracuję niczego bym nie zrobiła. Dlatego to w ich mieniu odbieram tę nagrodę.

kolodziejak

Grzegorz Kołodziejak – zastępca Skarbnika Miasta Siedlce,

Trochę niezręcznie jest mi zabierać głos. Miałem to szczęście, że zacząłem pracę w urzędzie, kiedy odradzał się samorząd terytorialny. Mam nadzieję, że nie zawiodłem pokładanych we mnie nadziei.

kopiec

Andrzej Kopiec – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa,

Tak jak przedmówcy powiem, że na moją nagrodę pracowało bardzo wiele osób. Przypomniano mój życiorys, z którego wynika, że tak naprawdę za dużo dla Siedlec nie zrobiłem. Jest wiele osób, które przede mną powinny tę nagrodę otrzymać. Niemniej jednak bardzo cieszę się z tego ważnego wyróżnienia, którego bez społeczności I LO im. Bolesława Prusa nie mógłbym otrzymać. To im należy się część tej nagrody. A jeszcze większa – mojej żonie…

materski

Andrzej Materski – wiceprezes MKP Pogoń Siedlce,dziennikarz lokalnych mediów,

Myślę, że to zaszczytne wyróżnienie jest także dowodem uznania nie tylko dla mnie, ale także dla klubu piłkarskiego „Pogoń”, całego środowiska sportowego i szkoły. Naprawdę kocham Siedlce i doskonale się tu czuję.

woszczynski

Mariusz Woszczyński – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach

To dla mnie naprawdę ogromne wyróżnienie ale również zobowiązanie do dalszej pracy. chciałbym podziękować moim przełożonym, bo to dzięki nim ta kultura może się tak wspaniale rozwijać. Dziękuję również pracownikom MOK. Myślę, że w tej ciężkiej nagrodzie zatopione są nagrody, laury, wyróżnienia artystów MOK a także ciężka praca pracowników Ośrodka.

Zdjęcia z wydarzenia TUTAJ (kliknij)

14 komentarzy

 1. Kołodziejak???? dodano 5 lat temu

  Chyba za głosowanie razem z Paryłą za wybór oferty Magellana, gdyż inaczej byłby zarząd komisaryczny i nie byłoby tych co do tego doprowadzili. A za to, że jest zastępcą skarbnika pobiera sowite wynagrodzenie, więc nikomu łaski nie robi. Odwrotnie – praca to jego obowiązek.

  • Leszek Myśliński dodano 5 lat temu

   Zgadzam się…

  • Igg dodano 5 lat temu

   Po nazwisku to po pysku prostaku 😉 swoją drogą jak tak tyle wiesz, to pewnie zajmujesz zaszczytne stanowisko i Twój komentarz nie opiera się na czystej zawiści?

 2. Eryk dodano 5 lat temu

  Dobrej zmiany nie ma. Sami swoi!

 3. Anonim dodano 5 lat temu

  Jak by to mogło być żeby księdza zabrakło to naprawdę zasłużony a kto go zna i z której parafii pewnie cało tace oddaje dla biskupa to i człowiek roku

  • z szacunkiem dodano 5 lat temu

   Akurat ta osoba – ks. Hackiewicz zrobiła świetną robotę dla miasta. Ja nie jestem wierzący, do kościoła nie chodzę od 35 lat, ale taka jest prawda. To była fantastyczna sprawa te dni w diecezjach. Moi znajomi wzięli ludzi chyba z Argentyny i goście byli zachwyceni. A ten ksiądz i ci którzy mu pomagali naharowali się jak głupi.
   To naprawdę była piękna wizytówka naszego szarego miasta.
   Dla takich ludzi jak Hackiewicz powinny być te nagrody – wtedy by coś znaczyły.

 4. Roki dodano 5 lat temu

  A ten Materski na ilu etatach pracuje w mieście ,ile kasy zarabia ,człowiek roku śmiechu warte.

  • Pollana dodano 5 lat temu

   A skąd wiesz ile zarabia?????Aleksandria to jedyne wyróżnienie wśród tego wszystkiego wbrew pozorom!!!!!!!przejrzyj na oczy!!!!!!!!

  • Karola dodano 5 lat temu

   Gratulacje dla Mater skierowana. Wielki sam w sobie.!!!!

 5. Paweł dodano 5 lat temu

  znowu klecha.Niech ze swoich pieniędzy zapłaci za emeryturę Portugalczyka.A przepraszam.Ze swoich?
  Za wasze katolickie zryte (…).

 6. jan dodano 5 lat temu

  A kiedy pokażecie występy wokalne "ojca miasta" z Dni Siedlec

 7. basia dodano 5 lat temu

  a krytykujący zawsze wszystko i wszystkich co dobrego dla naszego miasta zrobili? tak tylko pytam…

  • Anonim dodano 5 lat temu

   Basia służysz u pana i wazelina Ci wylazła?

 8. rugby team xv dodano 5 lat temu

  Samoadoracja w komplecie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?